fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Базен Интекс Метална конструкција Ф549*122см BAZEN INTEX 5.49M H 1.22M 26732NP

43.990 ден

SKU: 187385 Категории ,
Сподели:

Intex 26732 Prism Frame Pool сет 549×122 cm со филтер пумпа

Базенот Intex 26732 Prism Frame е вистинскиот компромис помеѓу премиум базен и евтин базен. Подобрената и последната генерација на лагер држи челична конструкција обложена со слој против ‘рѓа. Направено да се релаксира со семејството и да се забавува со пријателите.

Елегантната сива надворешност на поставата и карактеристичните обновени материјали го прават овој предмет вистинска додадена вредност за секој надворешен простор.

Вклучувајќи капак и основни чаршафи, скала и филтер пумпа, овој базен го задоволува секое барање, од забава во градина со пријателите до интимно неделно попладневно пливање.

Иновативната super-tough™ облога во комбинација со новата структура на испреплетување од армиран челик против ‘рѓа му дава отпор и безбедност.

Поставата е направена од три слоја: внатрешен и надворешен слој од дебел и отпорен ПВЦ и среден слој од полиестер. Сите рабови се заоблени и заоблени за безбедност на децата.

Спецификации

 • Димензии: 549x122cm
 • Капацитет на вода на 90%: 24.311 L
 • Вкупни димензии на базенот: ∅ 566 cm
 • Super-Tough™ 3-слојна PVC облога
 • Т-зглобови – не се потребни алатки
 • Гаранција: 2 години
 • Време на склопување: 60′ 2 лица
 • Големина на пакување: 65,7х56,5х129,2см
 • Тежина на пакувањето: 99,7 кг

Додатоци вклучени во пакувањето

 • 5.678 L/h филтер пумпа за касети #28636
 • Покривка за базен
 • Мелено платно
 • Скалила
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Базен Интекс Метална конструкција Ф549*122см BAZEN INTEX 5.49M H 1.22M 26732NP

43.990 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД