fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Цедилка за шпагети правоаголна/cedilka za spageti

79 ден

Материјал-пластика

SKU: 007300 Категории , ,
Сподели:

Целката со цедалка Vege е изработена од издржлива и издржлива пластика без штетен бисфенол (BPA) , така што е безбеден во контакт со храна. Опремен е со удобна рачка за да можете брзо и лесно да го исплакнете зеленчукот, овошјето или да исцедите мали порции тестенини, ориз и житарки.

Доаѓа со совршено прилагоден сад во кој слободно капе вода од исплакнетите производи. Благодарение на ова, не ви треба дополнителен сад, а зеленчукот, овошјето и зелените салата се совршено исцедени и подготвени за послужување на масата, без да се грижите дека вишокот вода ќе се собере на дното на садот, уништувајќи ги свежо подготвените салати. Корисна е и релативно мала, така што совршено ќе се вклопи во секоја кујна и ќе ви биде при рака.

Придобивки и предности

  • Можете брзо и лесно да го исплакнете зеленчукот или овошјето или да ги исцедите тестенините, оризот и житарките
  • Стабилна дводелна конструкција
  • Безбедно во контакт со храна
  • Погоден за перење во машина за садови
  • Отпорен на оштетување
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Цедилка за шпагети правоаголна/cedilka za spageti

79 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД