fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Чаша пиво 4/1 крафт 400мл 420685 /Casi za pivo KRAFT

349 ден

SKU: 420685 Категории , , Ознаки: ,
Сподели:

Целосно калење

Додека ја зголемуваме отпорноста на стаклените производи, кои се загреваат до точката на топење и се применуваат со контролирано ладење со целосниот процес на калење, на удари и промена на топлината, го минимизираме ризикот од повреда со кршење на мали и безопасни парчиња во случај на можно кршење.

Калење на устата

Благодарение на процесот на калење на бандажите, кој се изведува со примена на интензивно загревање и ладење на обрачот на чашите, спречуваме кршење и пукање, особено при професионална употреба, и го продолжуваме животниот век на чашите.

Дополнителна издржливост

Нашите производи, како што се чиниите и чиниите, произведени со процесот на центрифугирање, дополнително се зајакнуваат против нагли температурни промени и влијанија.

Лесно користење во професионални кујни

Совршено уживање во пиењето

Една од нашите најголеми цели е да се погрижиме нашите чаши во безброј форми, кои ги развивме за различни видови пијалоци, да овозможат најсовршено искуство за пиење, а притоа никогаш да не се компромитираат издржливоста и безбедноста

Благодарение на стаклените бандажи што ги усовршивме со техниката Fine Rim користејќи ласерска технологија, двајцата го зголемуваме задоволството од пиењето и обезбедуваме чашите што се изложени на интензивна употреба да имаат долг животен век.

 

 

Недопрена контрола на квалитет

 

Речиси сите производни линии во погоните на Пашабахче вршат контрола на квалитетот и елиминација на неисправните производи со автоматски процеси, без допирање и не оставајќи простор за грешка. Со најсовремените уреди и алгоритми за инспекција, грешките во видот и устата, грешките на телото на стапалото и контролата на бојата и тонските разлики во бојадисаните производи лесно се откриваат и се елиминираат неисправните производи.

Код на моделот: 420685

Волумен: 430cc

Висина: 153 мм.

Дијаметар на устата: 73 мм

Основен дијаметар: 65 мм.

Максимална ширина: 85 мм.

Paşabahçe Craft Beer Series

Цената варира во зависност од количината во пакувањето.

Производите се испорачуваат според количината во пакувањето наведено погоре.

 

 

 

 

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чаша пиво 4/1 крафт 400мл 420685 /Casi za pivo KRAFT

349 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД