fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Ѓезве 150ml бакрно Dzezve bakrno

259 ден

Материјал: Метал-бакар

150ml

SKU: 933475 Категорија
Сподели:

Турски лонец, кафемат е познат по „Ѓезве“ во Турција. Тоа е тенџере за подготовка што има широко дно и придружна долга рачка.

Секое бакарно тенџере е рачно изработено од искусни занаетчии во Турција. Овие апарати за кафе се направени со тежок дебел бакар и внатре се обложени со лимени за издржливост и леснотија на чистење.

Лесно е да се грижат за нив. Пред првата употреба, треба да го протресете со оцет и вода и по некое време да го повторите тоа. Дополнително, откако ќе го користите ова, треба да го исчистите со мека, влажна крпа.

Турски казан за кафе, грчка арапска кафемат, рачно чекан бакар }Ѓезве, Ибрик, Брики

Ако можете да го користите за да  направите турско кафе , ќе биде многу добро. Покрај тоа, можете да го користите и за украсување. Исто така е одлична идеја за подарок за сите љубители на кафе.

ТУРСКИ КАФЕ , сето тоа е направено од бакар. Надвор е зачукуван, целосно рачно изработен.

СОВРШЕН за турско тенџере, грчко тенџере, арапско кафе, брики, тенџере со млеко, мала тава за сос или топење путер.

СПЕЦИЈАЛЕН ДИЗАЈН , цврста и ергономска рачка, лимена облога безбедна за храна внатре.

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Ѓезве 150ml бакрно Dzezve bakrno

259 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД