Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Машинка за запечатување кеси/Masinka za lepenje kesi

120 ден

Сподели:

Опис:

100% иновативен и квалитетен

Лесен за употреба и складирање, одличен и идеален за домашна употреба.

Совршено повторно затворете ги неискористената храна, чувајте ја со свежина.

Едноставно се лизга по работ на која било кеса и ја запечатува херметички.

Заштита од влага.

Цврста и издржлива

Материјал: ABS + нерѓосувачки челик

Големина на производот: 3,5 * 1,5 * 2,3 инчи (9 * 4 * 6 см)

Боја: бела

Напојување: 2 * AA батерија (не е вклучена)

Не може да се користи на хартиена кеса

2. Покријте го заштитното куќиште по употреба, спречете изгореници.

3. Неопходно е да започнете со запечатување по притискање неколку секунди.

4. Брзината на запечатување не може да биде пребрза, во спротивно тоа ќе влијае на ефектот на запечатување.

5. Користете 2 * AA батерии. (Батеријата не е вклучена)

6. Дебелината на вреќата поголема од 0,1 см е тешка за запечатување, можете полека да ја запечатите или да ја повторите неколку пати.

7. Пластичниот мирис што произлегува од топлинската заптивка е нормален, а не е проблем со квалитетот на машината за запечатување.

8. Не може да се користи постојано повеќе од 1 минута, за да се избегне прегревање на батеријата

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Машинка за запечатување кеси/Masinka za lepenje kesi

120 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД