fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Мулти наменски сецко ренде со кутија Secko rende Nicer Dicer

450 ден

450
725488
материјал-не’рѓосувачки челик

ДОДАТОЦИ
-основа за сечење
-проџирен сад(1500mm)
-вграден нож со вградена решетка
-капак
-сечила(6mm x 6mm или 12mm x 12mm)
-поставени сечила(6mm x 36mm или 18mm или 18mm)
-лупач
-држач
-капак со сечила (четвртина, осмина)
-упатстви за користење на сечилата
-упатстви за користење на држачот

Безбеден за миење
Лесно се одржува
Лесен за користење
Безбеден за користење

SKU: 725488 Категорија
Сподели:

Мултифункционален 12 во 1 поубав сечкач за сецкање + корпа за сечење зеленчук и одвод (влажна корпа) Сецкач за зеленчук и овошје (1 комплет сечкач)

За оваа ставка

 • СИТЕ во ЕДНО  : Може да се користи подеднакво како сецкач за зеленчук, сечкач за салата, сечкач кромид, сечкач за лук, сечкач за билки или како рачен сечкач за храна за општа намена. Моќен рачен сецкач за билки / зеленчук / храна. Совршено е за сечење салати од зеленчук/овошје, сечење разновидна храна за бебиња, сечкање ореви, билки, зеленчук, песто, хумус, салса, гуакамола, месо за леб, мраз и многу повеќе.
 • Направено од девствени, нераскинливи ABS поликарбонатни материјали за храна. Најбрзиот, најбезбедниот и најлесниот начин за сечкање или сечкање на коцки овошје и зеленчук, Premium Dicer Slicer се обликува со помош на рачно избрана ВИСОКВАЛИТЕТНА ABS пластика.
 • Најдосадна од сите задачи во кујната е подготвителната работа. Сите работи што треба да ги направите пред да започнете со готвење понекогаш бараат повеќе работа отколку вистинското готвење! Ова вклучува користење на даската за сечкање за лупење, сечење, сечкање, коцки, мелење и ситно исецкање состојки.

  За оние кои се згодни со кујнскиот нож, ова може да биде лесна повторлива задача. За оние кои се плашат од оваа задача, ова е заморна и мачна работа што ја прави кујнската работа скучна, а не релаксирачка активност. Со овој практичен мал кујнски апарат, можете да заштедите време и напор за користење на нож за сето тоа сечкање.

  Основната е фантастичен  кујнск Алатка Овој мал кујнски апарат кој не треба да се приклучува за да работи е прецизен секач. На овој гаџет можете рамномерно да исечете речиси секој зеленчук, овошје, па дури и полузамрзнато месо! Многумина имаат можност да прилагодат колку може да бидат дебели или тенки парчињата и ако имате таков што може да го направи тоа, неизмерно сте ја зголемиле разновидноста на гаџетот.

  ПРОДОЛЖИ СО ЧИТАЊЕ ПОДОЛУ

  Сепак, постои нешто што основната мандолина не може да го направи толку добро како што може овој уникатен гаџет наречен „ Nicer Dicer“ : може да исецка зеленчук на мали коцки за миг . Она што ја прави оваа мандолина уникатна меѓу обичните гаџети за мандолина на пазарот е нејзината влошка за сечкање и коцкање.

  Она што е уникатно за ова е тоа што не ја лизгате вашата храна на сечилото како обична мандолина. Наместо тоа, слично како преса за лук, ја ставате храната на превртените сечила, позиционирани да создаваат квадратни форми и притиснете го зеленчукот на сечилата користејќи го заштитниот капак. Парчињата во коцки паѓаат во контејнерот подолу и можете да продолжите да го правите тоа со секој зеленчук, овошје или друга мека храна што сакате да ја поминете низ неговите сечила.

  Толку е лесно и толку брзо. Мора да ги сакате гаџетите кои ви ја олеснуваат работата, а можеби и малку позабавна. Плус, нема да треба да земете нож бидејќи оваа мандолина може да го направи сето сечење и за вас.

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Мулти наменски сецко ренде со кутија Secko rende Nicer Dicer

450 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД