fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Продадено!

Подвижна клима DYNAMIC 60w/Podvizna klima

3.999 ден

Продадено!

SKU: 073923 Категорија Ознака:
Сподели:

Ако не сакате да се чувствувате неподносливо жешко ова лето, преносливата  клима DYNAMIC на тркалца е совршено решение!
Овaa преносен клима уред може да го носите на тркала каде било без проблем. Има три прилагодливи функции на дуење, прилагодлив тајмер.
Покрај тоа, овој осцилирачки ладилник за воздух со вградени рачки користи малку струја за да можете да уживате во свеж воздух по пониска цена.
Работи со систем за ладење со испарување додадете ладна вода, дури и со мраз, во внатрешниот резервоар и внатрешниот системот за вентилација ќе издава ладен воздух.
Карактеристики: Има 3 поставки сами можете да си одрете како на вас ќе ви одговара.Имате 3 брзини на дуење.

Исто така имате опција за решетките да ја менуваат насоката на дуење доколку сакате да опфатите поголем простор.

Во кутијата спаѓаат и две шишиња амоњаци кои можете да ги заледите во замрзнувачот и да ги ставете во водата за уште поладен воздух.

Исто така во кутијата ќе најдете и далечински управувач готов за употреба со веќе вградени батерии.Кое ќе ви го дозволи луксузот да можете да ја намалите или зголемите температурата од удобноста на вашата фотеља или кревет.

Работи на принцип што го зима топлиот воздух, минува низ филтерот кој е секогаш натопен со ладната вода во него и го испушта воздухот исфилтриран и ладен.

Има капацитет од 10литра кој се полни со ладна вода за да може филтерот да биде нон-стоп натопен за екстра свеж воздух.
Производот е корисен и пренослив со управување со просторот, без професионална инсталација.
Има 7,5 часа кумуларен тајмер со далечински управувач.

 • Напон: 220-240V 50Hz
  Моќност: 60W
  Проток на воздух 25м кубни/мин
  Капацитет на сад за вода: 10л
  Потрошувачка на вода: 300 мл/час
  Овлажнувач на воздух
  Наменета за простории до 40 метри квадратни
  Димензии: 30 x 40 x 60 см (д*ш*в)

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Подвижна клима DYNAMIC 60w/Podvizna klima

3.999 ден

Продадено!

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД