fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Машинка за сос кечап италијанска РИГАМОНТИ / Masinka za sos i kecap italijanska RIGAMONTI

1.399 ден1.699 ден

Сподели:

Направете си сами вкусен домашен доматен сос! Многу едноставна и ефикасна машина за подготовка на доматен сос!

Прес за домати Rigamonti Velox со тркалезен сад (f67) Брзиот и лесен начин за зачувување на ваште домати! Ги одвојува семките и кожата на доматите од пулпата .

Работи со друго варено овошје и зеленчук -…

Лесно се прицврстува на маса.
Исклучителна ефикасна
Многу лесна за чистење и погодна за брзо миење под млаз вода.

Класична голема рачна мултифункционална машинка за мелење и цедење.

Може да се користи за цедење на секаков вид варен зеленчук или овошје во големи количини.
Има гумена подлога која е поволна за поставување бидејќи овозможува голема стабилност на машинката.

Лесно се склопува и поставува, а уште полесно се чисти.

Спецификации на производот:

Состав: PE пластика, нерѓосувачки челик;

чл. Големина на едно пакување (LxPxH) Единечна нето тежина Големина на главниот картон (LxPxH) Мастер бруто тежина Ean код
66 cm 22,5x19x25,5 g 980 cm 53x40x48 kg 9,5 8001895000665
67 Уметност 66 + Уметност 15 g 1,160 cm 53x40x48 kg 10,5 8001895000672

Томато пресата направена во Италија е задолжителна храна за создавање сосови. Оваа алатка ги обработува доматите во нивната свежо зрела најдобра подготовка во мазна, вкусна основа подготовка, одвојувајќи ја пулпата од кожата и семките во рекордно време со вртење на рачката, до 50 килограми домати за еден час. Жичаната мрежа од не’рѓосувачки челик автоматски ги одвојува лушпите и семките и го пушта пирето преку шахта во садот за фаќање. Работи подеднакво добро за преработка на мекото овошје и варен зеленчук во здрави пијалоци, супи и џем.

.

Димензии Не е достапно
Избери големина

24*16см, 30*20sm

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Машинка за сос кечап италијанска РИГАМОНТИ / Masinka za sos i kecap italijanska RIGAMONTI

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД