fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Самолеплива фолија За мебел 60см х 200см Samolepliva folija za mebel

179 ден

Напомена: Цената е за ролна 60*200см

SKU: 789519 Категории , , Ознака:
Сподели:
Самолепливата фолија за мебел е економичен и практичен начин да го освежите стариот мебел дома.
Исто така е модерен начин за прекривање на недостатоците на површината.
Самолепливата фолија e наменета за рачно нанесување врз површини на дрво,метал,пластика,стакло.
Освен тоа, таа е водоотпорна, а надворешната површина се чисти лесно со влажна крпа.
Достапна е во дрвни и камени декори. Во зависност од површината на која е нанесена, самолепливата фолија може да се отстрани без никакви оштетувања.
  • 【Детали】:Големината на секоја ролнае60*200см на површина од 1,2 м2. површината на дрвените тапети користи процес на винил ПВЦ ламинирачки фолија, така што е водоотпорен и лесен за чистење.
  • ДРВО КОНТАКТНА ХАРТИЈА-Тапет што може да се отстрани:самолеплива позадина, не е потребен дополнителен лепак, само излупете и залепете. Кога сакате да ја отстраните дрвената позадина, можете лесно да ја отстраните без да оставите лепак.
  • Лесна за монтажа:Дрвена контактна хартија , има линии на решетка на задната страна на дрвените тапети, што е погодно за сечење и мерење без професионални алатки. Тоа може да ги задоволи вашите различни потреби .
  • Висококвалитетна хартија за контакт со дрво е погодна за сите мазни и уредни површини. Може да декорира спални соби, кујни, кабинети, фиоки, маси итн. Лесно може да одговара на која било сцена. Трошоците за надградба на мебел за кратко време се многу ниски.
  • Совети:За да се избегне разликата во бојата предизвикана од различни серии, ве молиме внимателно измерете пред купувањето и купете доволно ролни одеднаш. Постојано се стремиме кон подобра услуга. Ако имате било какви проблеми, не грижете се, ние ќе ви ги решиме од прв пат.

Чекор 1. Подгответе ја површината и алатите

Проверете дали површината што треба да се покрие е

исчистени, суви и без маснотии.

Ако површината е груба или нерамна, тријте

го заврши со шкурка за да се изедначи и

израмни го

 Чекор 2. Измерете ја површината и исечете ја позадината

 

Измерете ја должината и ширината на површината

да се покрие, Ако формата на површината е сложена

еден, скицирај груб преглед на истиот во тетратка

и напишете мерења за секој дел од

преглед на вашата скица.

Чекор 3. Нанесете кора и залепете

Измазнете ја тапетата рамно и погрижете се правилно да одговара на површината,

ослободете еден агол од хартијата за подлога, потоа извлечете повеќе хартија за поддршка

додека не се изложи околу 1/4 инчи од подлогата. Притиснете ја тапетата од 1/4 инчи

против површината што сакате да ја покриете. Работете полека од еден агол на

лентата до другата.

Чекор 4.Измазнување на тапетите за да избегнете брчки и воздушни меури. Скратете го вишокот

Нежно повлечете го остатокот од хартијата. Одвојте време за да го поправите ова.

Работејќи од страна на страна за да ја одржите хартијата мазна, да ги израмните брчките

и исфрлете го воздухот што може да се зароби и да формира меур. Ако брчките

и навистина се појавуваат меурчиња, нежно откинете ја тапетата и обидете се повторно.

Продолжете со извлекување на подлогата и измазнување додека не се покрие целата површина. Исечете го вишокот тапет

Избери декор

MB1, MB2, MB3, MB4, MB5, MB6, MB7, MB8, MB9, MB10, MB11

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Самолеплива фолија За мебел 60см х 200см Samolepliva folija za mebel

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД