fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Базен Интекс надувување Ф396см*84см BAZEN INTEX 3.96M H 84CM 28143NP Original price was: 7.600 ден.Current price is: 5.990 ден.
Базен интекс надувување игротека BAZEN Intex naduvuvanje 57453 Original price was: 6.200 ден.Current price is: 4.990 ден.

Базен Интекс Ф244см*61см BAZEN INTEX 2.44M H 61CM 28108NP

2.090 ден4.190 ден

Шифра: Не е достапно Категории ,
Сподели:

Intex 28106 Easy Set 244×61 cm Базен на надувување

Со прекрасниот тркалезен базен Intex 28106 од линијата Easy Set конечно можете да уживате во еден ден на базен директно во вашата градина. Благодарение на неверојатно брзото склопување, можете целосно да ја поставите структурата за помалку од 10 минути: само треба да го надувате прстенот на горниот дел од облогата и да ја наполните кадата со вода.

Целосно изработен од ПВЦ, тој е самоносен базен, благодарение на технологијата на врвни прстени на надувување, која гарантира целосна безбедност. ПВЦ облогата користи супер-цврста технологија патентирана од Intex: тоа е ламиниран материјал многу поотпорен од традиционалните базени, формиран од троен заштитен слој, со дополнителна дебелина на ѕидовите за да се обезбеди максимална стабилност на базенот за време на употребата.

Кадата има кружна форма со дијаметар од 244 см и капацитет од 1.942 литри вода. Практично и економично, многу е едноставно да се состави: само раширете го листот на мазна и рамна површина и надујте го горниот прстен. Откако ќе се испразни и исуши и со издуван прстен, лесно се преклопува на многу компактен начин, зафаќајќи многу малку простор.

Спецификации

  • Димензии: 244×61 cm
  • Капацитет на вода: 1.942 L
  • Вкупни димензии на базенот: 261×261 cm
  • Супер-тврда 3-слојна PVC облога
  • Гаранција: 2 години
  • Време на склопување: 10′
  • Димензии на пакувањето: 28,8х15,9х37,1см
  • Тежина на пакувањето: 5,3 кг
  • Филтер пумпа 200-240V моќност 1250л/ч

НАПОНЕНА ВО СЕТОТ НЕ ВЛЕГУВА ПУМПА ЗА ФИЛТРИРАЊЕ!

ИЗБЕРИ

СО ПУМПА, БЕЗ ПУМПА

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Базен Интекс Ф244см*61см BAZEN INTEX 2.44M H 61CM 28108NP

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД