fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Базен Интекс Ф549*122см Метална конструкција BAZEN INTEX 5.49M H 1.22M 26732NP Original price was: 50.000 ден.Current price is: 42.490 ден.
Базен интекс на дување 183см*51см BAZEN INTEX 1.83M H 51CM 28101NP Original price was: 2.000 ден.Current price is: 1.490 ден.

Базен Интекс метална конструкција 503см*274см BAZEN INTEX 5.03M H 2.74M 26796NP

Original price was: 50.000 ден.Current price is: 39.990 ден.

Шифра: 187387 Категории ,
Сподели:

Intex 26796 Призма Рамка Овален сет базен 503x274x122 cm

Intex 26796 Prism Frame Oval базен е летна ексклузива, со иновативен дизајн, неспоредлива сила и непобедлив сооднос квалитет/цена.

Дизајниран и изграден по долгогодишно истражување и искуство, базенот се состои од структура составена од 3 заварени слоеви винил отпорен на сечење и ПВЦ слој 15% подебел од конкуренцијата. Рамката е направена и со користење на овални цевки од нерѓосувачки челик од галванизиран челик за дополнителна стабилност и цврстина.

Технологијата Hydro Aeration е вградена во филтер пумпата и ви овозможува да ја контролирате и подобрите циркулацијата и филтрацијата на водата. Ја намалува концентрацијата на хлорамините (благодарение на воздухот што се вбризгува во водата) и ја елиминира можноста за појава на црни дамки на облогата. Конечно, го подобрува чувството на чистота и свежина на водата благодарение на ослободувањето на негативните јони.

Базенот е комплетиран со скалила, покривка и основни листови.

Спецификации

 • Димензии: 503x274x122 cm
 • Капацитет на вода на 90%: 13.365 литри
 • Вкупни димензии на базенот: 556×330 cm
 • Super-Tough™ 3-слојна PVC облога
 • Т-зглобови – не се потребни алатки
 • Гаранција: 2 години
 • Време на склопување: 60′ 2 лица
 • Димензии на пакувањето: 66,3×59,1×137,5cm
 • Тежина на пакувањето: 112,1 kg

Додатоци вклучени во пакувањето

 • 5,678 L/h филтер пумпа за касети #28636
 • Покривка за базен
 • Мелено платно
 • Скалила

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Базен Интекс метална конструкција 503см*274см BAZEN INTEX 5.03M H 2.74M 26796NP

Original price was: 50.000 ден.Current price is: 39.990 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД