fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Базент Интекс метална конструкција Ф366см *76см BAZEN INTEX 3.66M H 76CM 26712NP Original price was: 14.000 ден.Current price is: 9.790 ден.
Базен Интекс металнба конструкција 457см*122смBAZEN INTEX 4.57M H 1.22M 26726NP Original price was: 40.000 ден.Current price is: 32.990 ден.

Базен Интекс метална конструкција Ф457см*107см BAZEN INTEX 4.57M H 1.07M 26724NP

Original price was: 32.000 ден.Current price is: 28.990 ден.

Шифра: 187383 Категории ,
Сподели:

Intex 26724 Prism Frame Pool Compet 457×107 cm со филтер пумпа

Идеален за секоја потреба, од забава со пријателите до семејно пливање, базенот Prism Frame е доволно голем за да овозможи успех во секој момент.

Сосема новиот базен Prism Frame со армирана постава од најновата генерација, опремен со преголема челична конструкција и покриен со слој за заштита од ‘рѓа, се продава со капакот и основните листови, скалата и филтер пумпата.

Направен со материјали од најновата генерација, тој е зајакнат со трослојна облога што му дава цврстина и флексибилност. Дизајнирани да се користат безбедно дури и во присуство на деца, сите рабови се заоблени и тапи.

ПВЦ користи технологија super-tough™ и се состои од три слоја: еден внатрешен и еден надворешен во дебел и отпорен ПВЦ и средно од полиестер.

Спецификации

 • Димензии: 457x107cm
 • Капацитет на вода на 90%: 14.614 литри
 • Вкупни димензии на базенот: ∅ 474 cm
 • Super-Tough™ 3-слојна PVC облога
 • Т-зглобови – не се потребни алатки
 • Гаранција: 2 години
 • Време на склопување: 45′ 2 лица
 • Димензии на пакувањето: 66,9×38,1×121,9cm
 • Тежина на пакувањето: 66,4 кг

Додатоци вклучени во пакувањето

 • 3.785 L/h филтер пумпа за касети #28638
 • Покривка за базен
 • Мелено платно
 • Скалила

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Базен Интекс метална конструкција Ф457см*107см BAZEN INTEX 4.57M H 1.07M 26724NP

Original price was: 32.000 ден.Current price is: 28.990 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД