fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Базен Интекс метална конструкција Ф457см*107см BAZEN INTEX 4.57M H 1.07M 26724NP Original price was: 32.000 ден.Current price is: 28.990 ден.
Базен Интекс Ф549*122см Метална конструкција BAZEN INTEX 5.49M H 1.22M 26732NP Original price was: 50.000 ден.Current price is: 42.490 ден.

Базен Интекс металнба конструкција 457см*122смBAZEN INTEX 4.57M H 1.22M 26726NP

Original price was: 40.000 ден.Current price is: 32.990 ден.

Шифра: 187384 Категории ,
Сподели:

Intex 26726 Prism Frame Pool сет 457×122 cm со филтер пумпа

Базенот Intex 26726 Prism Frame со поставата од најновата генерација е опремен со челична конструкција и е покриен со слој против ‘рѓа. Вклучувајќи капак и основни листови, скала и филтер пумпа, тој е идеален за поминување фантастични моменти со семејството и забави со пријателите.

Иновативната супер-тврда облога во комбинација со новата структура на испреплетување од армиран челик против ‘рѓа го гарантира отпорот неопходен за долго траење и поминување на летната сезона без никакви оштетувања.

ПВЦ облогата се состои од три слоја: внатрешен и надворешен слој од дебел и отпорен ПВЦ и среден слој од полиестер. За да се заштити безбедноста на децата, сите рабови се заоблени.

Спецификации

 • Димензии: 457x122cm
 • Капацитет на вода на 90%: 16.805 литри
 • Вкупни димензии на базенот: ∅ 474 cm
 • Super-Tough™ 3-слојна PVC облога
 • Т-зглобови – не се потребни алатки
 • Гаранција: 2 години
 • Време на склопување: 45′ за 2 лица
 • Големина на пакување: 68,9×38,7×129,2cm
 • Тежина на пакувањето: 73,1 кг

Додатоци вклучени во пакувањето

 • 5.678 L/h филтер пумпа за касети #28636
 • Покривка за базен
 • Мелено платно
 • Скалила
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Базен Интекс металнба конструкција 457см*122смBAZEN INTEX 4.57M H 1.22M 26726NP

Original price was: 40.000 ден.Current price is: 32.990 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД