fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Продадено!

Базен интекс на дување 183см*51см BAZEN INTEX 1.83M H 51CM 28101NP

Original price was: 2.000 ден.Current price is: 1.490 ден.

Продадено!

Шифра: 187389 Категории ,
Сподели:

Интекс, детски базен на надувување, 183 X 51 см
Интекс мал базен на надувување за деца над 7 години. Одличен и удобен производ за вашите деца да се забавуваат на сончево време. На базенот му се потребни 10 минути за да се постави, лесно се надувува и не зазема многу простор, што ви овозможува да го поставите каде било надвор. Направени од ПВЦ (поливинил хлорид), страничните ѕидови на базенот се изработени од 3 посебни, издржливи материјали за дополнителна цврстина. Доаѓа со вентил за одвод за да можете лесно и брзо да го испразните базенот по употреба.

 

При купувањето имајте на ум дека базенот мора да биде поставен на вистинската површина. Помеѓу базенот и површината треба да се постави мека покривка. Не се препорачува преместување на надуен и/или базен со вода. Базенот може да се замени/врати само во случај на фабрички дефект, кој вклучува оштетување на областите за адхезија.
Интекс
Intex Recreation Corp. Повеќе од половина век произведува кревети за надувување, базени, бањи, играчки, мебел, чамци и многу други производи ширум светот. Целта на брендот е да создаде висококвалитетни, удобни и безбедни производи по пристапна цена. Мисијата на компанијата е да остане најпопуларен, доверлив и иновативен производител во индустријата. Затоа веќе произведените производи редовно се тестираат за да се осигура дека ги исполнуваат високите стандарди за квалитет, безбедност и вредност. Во последните 10 години, брендот максимално се грижи за животната средина и се обидува да остави негативно влијание врз неа во соработка со добавувачите и да ја намали потрошувачката на фосилни горива.

Лесен сет Ø 183cm x 51cm
Easy Set Ø 183cm x 51cm е базен за стартување со длабочина од 51cm.

Почетните базени, а особено оние со длабочина од 51 см, се идеални за нашите малечки да ги научат своите први пливачки движења. Загарантирана е забавата за ладење, прскање и капење!

Лесно сетот има големина од Ø 183 x 51cm и волуменот на вода е 886L.

За оптимално филтрирање (не е вклучено во опсегот на испорака) препорачуваме само системи за филтри од типот ECO. Овие не само што обезбедуваат одлична филтрација, туку ги имаат и сите потребни врски.

Изградбата и монтажата на базенот е лесна поради целосните упатства.

Вклучено во комплетот:

базен
Целосни упатства за склопување
Време на изградба: прибл. 15 минути

Повеќе информации/Технички спецификации
Вкупен дијаметар Ø 183 см
Вкупна длабочина 51 см
Водна површина Ø 145 см
Длабочина на вода 41 см
Содржина на вода кога е наполнета до 80% прибл. 0,9 m³ / 886 l
Подот со дебелина на фолија 0,25 мм
Ѕид со дебелина на фолија 0,44 мм
Воздушен прстен со дебелина на фолија 0,27 мм

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Базен интекс на дување 183см*51см BAZEN INTEX 1.83M H 51CM 28101NP

Original price was: 2.000 ден.Current price is: 1.490 ден.

Продадено!

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД