fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Базент Интекс метална конструкција Ф366см *76см BAZEN INTEX 3.66M H 76CM 26712NP

Original price was: 14.000 ден.Current price is: 9.790 ден.

Шифра: 187381/011213 Категории ,
Сподели:

Базенот Intex 26712 е еден од новитетите на летото, изграден со цел да обезбеди сигурност, отпорен и лесен за составување базен.

Intex 26712 Prism Frame Pool сет 366×76 cm со филтер за пумпа

Кружниот базен Prism Frame е еден од новитетите на летото, изграден со цел да обезбеди робустен и отпорен базен кој може лесно да се состави за само 30 минути и без употреба на алат.

Структурата е составена од цевководи од галванизиран челик за одржување на квалитетните карактеристики непроменети и трослојна ламинирана ПВЦ структура составена внатрешно и надворешно од ултра дебел ПВЦ и внатрешен слој од полиестер, кој гарантира цврстина и еластичност.

Со дијаметар од 366 cm и висина од 76 cm, идеално е да се смести удобно во домашната градина.

 

Спецификации

  • Димензии: 366×76 cm
  • Воден капацитет (90%): 6.503 л
  • Вкупни димензии на базенот: ∅ 383 cm
  • Super-Tough™ 3-слојна PVC облога
  • Т-зглобови – не се потребни алатки
  • Гаранција: 2 години
  • Време на склопување: 30мин од 2 лица
  • Големина на пакување: 44,1×29,8×87,6cm
  • Тежина на пакувањето: 24,9 kg

 

 

Додатоци вклучени во пакувањето

  • 2.006 L/h филтер пумпа за касети #28604
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Базент Интекс метална конструкција Ф366см *76см BAZEN INTEX 3.66M H 76CM 26712NP

Original price was: 14.000 ден.Current price is: 9.790 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД