fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Чаши стаклени Тимлес вино пасабахче 4/1 Casi timeles stakleni pasabahce na stolce 440276 330мл

579 ден

Сподели:

Зголемете ја вашата услуга за пијалоци и обезбедете им на гостите идеално искуство за пиење со овој Pasabahce 440276-. чаша за црвено вино. Совршено порции за сервирање препознатливи црвени вина, оваа ставка е прекрасен додаток во секој луксузен ресторан, бар или салон. Додека неговото долго стебло обезбедува удобно држење за гостите, осигурувајќи дека нивните раце не случајно ја загреваат содржината на стаклото, неговиот валани раб ја зголемува отпорноста на чипови за долготрајна употреба. Оваа ставка е исто така изградена за да ги издржи секојдневните строгости на опкружувањата за потрошувачки сообраќај со голем волумен, што го прави поробустен од деликатни кристални алтернативи. Се одликува и со неверојатен дизајн на сечено стакло, кој нуди современ изглед на саканиот винтиџ тренд. Неговата исклучителна јасност дури и овозможува одлична видливост на производот со цел да ги покажете вашите специјални пијалоци!

Основана во 1935 година од Кемал Ататурк, познатиот основач на Турција, групата Шишеџам постои во првите редови во производството и дизајнот на стакло повеќе од 85 години. Како најстарата компанија на Sisecam и трет по големина производител на стакларија во светот, Pasabahce не само што има корист од оваа долга традиција на мудрост и експертиза, туку исто така се стреми да создаде производи со врвен квалитет кои покажуваат најголема почит кон луѓето, природата и законот. . Создаден со водечки принцип на одговорност во неговото јадро, стаклените садови од Pasabahce се токму она што го баравте!

Pasabahce TIMELESS 440276 чаша за црвено вино за десерт чаша 330 ml комплет од 4

  • 4 * Чаши за вино
  • Капацитет: 330 ml
  • Висина: околу 20 см
  • Дијаметар: околу 9 см
  • Модел: БЕЗВРЕМЕН
  • Марка: Пасабахче
  • Материјал: стакло
  • Може да се мие во машина за садови
  • Микробранова печка

Димензии 9 × 9 × 20 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Чаши стаклени Тимлес вино пасабахче 4/1 Casi timeles stakleni pasabahce na stolce 440276 330мл”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чаши стаклени Тимлес вино пасабахче 4/1 Casi timeles stakleni pasabahce na stolce 440276 330мл

579 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД