fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Чаша со дупло стакло / Casa so duplo staklo 200ml

259 ден

SKU: 057900 Категории , , Ознака:
Сподели:

Стилски и ултра модерни чашки со двојно стакло со супериорна функционалност. Двојниот ѕид е посилен, но полесен од традиционалното стакло.

Отпорно на топлина, не се загрева од надворешна страна, практична и безбедна за употреба.

  • ПРЕКРАСЕН ДИЗАЈН СО ДВОЕН ЅИД: Каберне изгледа уште подобро отколку што има вкус во овој елегантен сад . Без стебла, можете да ги наполните со омиленото кафе, еспресо, коктел, шампањ, пиво или мартини. Тие прават евтиниот пијалок да изгледа скап!
  • Чувајте ги пијалоците поладни подолго: Конструкцијата со двоен ѕид додава слој на изолација помеѓу внатрешното и надворешното стакло. Значи, без разлика дали белите вина се вашиот џем или сакате да ги наполните со топло кафе, овие чаши ги одржуваат вашите пијалоци топли или ладни.
  • ИЗРАБОТЕНИ ОД РАЧНО БОРОСИЛИКАТНО СТАКЛО: Убави се, но и цврсти и издржливи. Иако се полесни и потенки од другите чаши, тие се направени од рачно дувано боросиликатно стакло и изградени за секојдневна употреба. И тие се безбедни за миење садови и микробранова печка.
  • Отпорен на кондензација: изолациониот ефект на дизајнот со двојни ѕидови, исто така, им овозможува на чашите да одржуваат собна температура и да се спротивстават на формирањето на кондензација на надворешното стакло. Така, нема да морате да се грижите за прстените на вашата омилена маса.
  • Големина: 200ml
  • Димензија:10,5*8,5cm 

 

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чаша со дупло стакло / Casa so duplo staklo 200ml

259 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД