fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Чаши Мартини сет 15 ГЛАМ 2928/25 Casi martini Glam

Original price was: 1.500 ден.Current price is: 1.050 ден.

 

Шифра: 004235 Категории , ,
Сподели:

Durobor е белгиски производител на широк асортиман на стакларија за пијалоци, сервирање и сервирање предјадења и десерти. Компанијата е основана во 1928 година. Денес Durobor е светски лидер во производството на професионално стакло.

Асортиманот на фабриката вклучува линии направени од стакло произведени по традиционален метод, како и линии направени со технологија за производство на стакло отпорно на удари. Покрај тоа, компанијата активно користи патентирана технологија, што ги прави рабовите на производите посилни. Фабриката Дуробор произведува стакло отпорно на удари, кое исто така е совршено и за садови и за топли пијалоци.

Сет 15 чаши за коктел Durobor Glam 2928/25 250 ml – бар стакло од колекцијата Glam е дизајниран за местење на маса и спаѓа во сегментот на професионални садови за ресторани од класата Prestige. Очилата се направени од стакло отпорно на удари и се погодни за интензивна секојдневна употреба. Стаклото се произведува во фабриката Дуробор со помош на патентирана технологија која ја гарантира неговата отпорност на надворешни влијанија. Професионално обмислен дизајн обезбедува целосен развој на букетот за вкус на пијалокот, како и негова спектакуларна презентација. Може да се мие во машина за миење садови

  • Квалитетен производ на Durobor од Белгија
  • Максимален капацитет: 250 ml
  • Висина: 169 mm; Дијаметар: 114 mm
  • Содржина на кутијата: 15 чаши
  • Материјал: стакло, може да се мие во машина за садови
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чаши Мартини сет 15 ГЛАМ 2928/25 Casi martini Glam

Original price was: 1.500 ден.Current price is: 1.050 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД