fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Декантер бокал за вино кристалехс 1500мл Dekanter bokal za vino Crystalex

619 ден

Сподели:

Bohemia Forum Crystalex Decanter е задолжителен за секој кој сака да ужива во добро вино. Неговата главна функција е да го подобри неговиот вкус, да ги ослободи аромите и да ги елиминира нечистотиите и талогите кои постојат во пијалокот. За да го направите ова, само идентификувајте ја карактеристиката на виното, префрлете го од оригиналното шише во декантерот и оставете го да се преточи онолку долго колку што е потребно.

И покрај тоа што е едноставен и неутрален, тој е многу важен за пијалок со добар вкус. Затоа, ако сакате да го цените најдоброто што виното го нуди, инвестирајте во Decanter Forum Crystalex.

Crystalex се надоврзува на светски познатата традиција на чешкото производство на стакло и ја носи во 21 век и пошироко. По потекло од Нов Бор, град кој со векови беше центар на индустријата за стакло во Северна Бохемија, Crystalex го нуди најдоброто во чешкото производство на стакло. Ние сме најголемиот производител на пијалоци во цела Чешка и меѓу најголемите производители на стакло во светот.

Марка: Bohemia

Капацитет: 1500ml

Тежина на производот: 450 грама

Тежина на пакувањето: 557 грама

Земја: Чешка

Име на брендот Кристалекс
Материјал Стакло
Боја Јасно
Капацитет 1500 милилитри
Димензии на производот 30Ш x 21,3В см

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Декантер бокал за вино кристалехс 1500мл Dekanter bokal za vino Crystalex

619 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД