fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Филтер пумпа интех песочна 10000л/ч Filter pumpa pesocna Original price was: 20.000 ден.Current price is: 17.590 ден.

Филтер пипма интех песочна 12000л/ч filter pumpa pesocna intex

Original price was: 25.000 ден.Current price is: 20.090 ден.

Шифра: 012082 Категории ,
Сподели:

  • Пумпа за филтрирање со песок Кристал Клеар, еден од најпопуларните избори за филтрирање на базенот
  • Моќни 3200 гал.(12 кубни м)/час. мотор со предфилтер цедилка корпа
  • Резервоар за филтер за песок за тежок 16″ (410 mm).
  • Идеален за базени до 32 стапки 66.000 литри (17.600 галони)
  • Потребни се 55 кг песок филтер за песок (не е испорачан)
  • Вграден тајмер

хнички спецификации

Материјал Пластика
Боја Бело
Тежина на пакувањето (кг) 22,75
Стапка на проток на пумпата (l/h) 12000
Стапка на проток на системот (l/h) 9200
Напон 220-240
Капацитет на песок (кг) 55
Капацитет на стаклен песок (кг) 38
Големина на резервоарот (мм) 410
Димензии на пакувањето (cm) 44,8 x 68,9 x 56,5
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Филтер пипма интех песочна 12000л/ч filter pumpa pesocna intex

Original price was: 25.000 ден.Current price is: 20.090 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД