fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Филтер Пумпа песочна интех 6000л/ч Filter pumpa pesocna Original price was: 18.000 ден.Current price is: 15.690 ден.
Филтер пипма интех песочна 12000л/ч filter pumpa pesocna intex Original price was: 25.000 ден.Current price is: 20.090 ден.

Филтер пумпа интех песочна 10000л/ч Filter pumpa pesocna

Original price was: 20.000 ден.Current price is: 17.590 ден.

Шифра: 011138 Категории ,
Сподели:

Чувајте ја вашата вода во базенот чиста и дезинфицирана во текот на летната сезона со филтер пумпата од песок Krystal Clear. Постигнете подобра циркулација и почиста вода со технологијата за хидро аерација. Покрај тоа што е ефикасен, тој е и удобен: песокот постигнува одлична филтрација и му треба замена на секои пет години, заштедувајќи ви време и трошоци за одржување. Пумпата располага со 6-насочен вентил (филтрирање, миење назад, плакнење, рециркулирање, исцедување и затворање) и вграден 24-часовен автоматски тајмер за поставување на времето на работа. Филтер пумпата е компатибилна со следните базени: Ultra XTR Правоаголна рамка 975×488 cm, Ultra XTR Тркалезна рамка 732 cm. Напон: 220-240 V. Проток на пумпата: 10,5 m³. Системски проток: 8,0 m³.

 • SKU 26648
 • БОЈА Бела
 • Технички спецификации

  Материјал Пластика
  Боја Бело
  Тежина на пакувањето (кг) 20
  Стапка на проток на пумпата (l/h) 10500
  Стапка на проток на системот (l/h) 8000
  Напон 220-240
  Капацитет на песок (кг) 35
  Капацитет на стаклен песок (кг) 25
  Големина на резервоарот (мм) 360
  Димензии на пакувањето (cm) 40 x 59,4 x 66,7
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Филтер пумпа интех песочна 10000л/ч Filter pumpa pesocna

Original price was: 20.000 ден.Current price is: 17.590 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД