fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Филтер пумпа со песок Filter pumpa so pesok Original price was: 10.000 ден.Current price is: 8.490 ден.
Филтер Пумпа песочна интех 6000л/ч Filter pumpa pesocna Original price was: 18.000 ден.Current price is: 15.690 ден.

Филтер пумпа песочна 4500л/ч Filter pumpa pesocna

Original price was: 15.000 ден.Current price is: 13.190 ден.

Шифра: 011211 Категории ,
Сподели:

Чувајте ја вашата вода во базенот чиста и дезинфицирана во текот на летната сезона со филтер пумпата од песок Krystal Clear. Постигнете подобра циркулација и почиста вода со технологијата за хидро аерација. Покрај тоа што е ефикасен, тој е и удобен: песокот постигнува одлична филтрација и му треба замена на секои пет години, заштедувајќи ви време и трошоци за одржување. Пумпата располага со 6-насочен вентил (филтрирање, миење назад, плакнење, рециркулирање, исцедување и затворање) и вграден 24-часовен автоматски тајмер за поставување на времето на работа. Филтер пумпата е компатибилна со следните базени: Ultra XTR Правоаголна рамка 549×274 cm, Ultra XTR Тркалезна рамка 488 cm, Графит 478 cm. Напон: 220-240 V. Проток на пумпата: 5,7 m³. Системски проток: 4,0 m³.

  • SKU 26644
  • БОЈА Бела

Технички спецификации

Материјал Пластика
Боја Бело
Тежина на пакувањето (кг) 11.7
Стапка на проток на пумпата (l/h) 5700
Стапка на проток на системот (l/h) 4000
Напон 220-240
Капацитет на песок (кг) 12
Капацитет на стаклен песок (кг) 8
Големина на резервоарот (мм) 254
Димензии на пакувањето (cm) 39,1 x 59,1 x 31,8
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Филтер пумпа песочна 4500л/ч Filter pumpa pesocna

Original price was: 15.000 ден.Current price is: 13.190 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД