fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Филтер пумпа песочна 4500л/ч Filter pumpa pesocna Original price was: 15.000 ден.Current price is: 13.190 ден.
Филтер пумпа интех песочна 10000л/ч Filter pumpa pesocna Original price was: 20.000 ден.Current price is: 17.590 ден.

Филтер Пумпа песочна интех 6000л/ч Filter pumpa pesocna

Original price was: 18.000 ден.Current price is: 15.690 ден.

Шифра: 11212 Категории ,
Сподели:

Чувајте ја вашата вода во базенот чиста и дезинфицирана во текот на летната сезона со филтер пумпата од песок Krystal Clear. Постигнете подобра циркулација и почиста вода со технологијата за хидро аерација. Покрај тоа што е ефикасен, тој е и удобен: песокот постигнува одлична филтрација и му треба замена на секои пет години, заштедувајќи ви време и трошоци за одржување. Пумпата располага со 6-насочен вентил (филтрирање, миење назад, плакнење, рециркулирање, исцедување и затворање) и вграден 24-часовен автоматски тајмер за поставување на времето на работа. Филтерската пумпа е компатибилна со следните базени: Ultra XTR Правоаголна рамка 732×366 cm, Ultra XTR Тркалезна рамка 549/610 cm. Напон: 220-240 V. Проток на пумпата: 7,9 m³. Системски проток: 6,0 m³.

  • SKU 26646
  • БОЈА Бела

Материјал Пластика

Боја Бело

Тежина на пакувањето (кг)16.75

Стапка на проток на пумпата (l/h)7900

Стапка на проток на системот (l/h)6000

Напон220-240

Капацитет на песок (кг)23

Капацитет на стаклен песок (кг)16

Големина на резервоарот (мм)305

Димензии на пакувањето (cm)39 x 59 x 56,5

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Филтер Пумпа песочна интех 6000л/ч Filter pumpa pesocna

Original price was: 18.000 ден.Current price is: 15.690 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД