fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Базен интех Ф427*107см Bazen intex Original price was: 32.000 ден.Current price is: 27.390 ден.
Филтер пумпа песочна 4500л/ч Filter pumpa pesocna Original price was: 15.000 ден.Current price is: 13.190 ден.

Филтер пумпа со песок Filter pumpa so pesok

Original price was: 10.000 ден.Current price is: 8.490 ден.

Шифра: 012108 Категории ,
Сподели:

Чувајте ја вашата надземна вода од базенот чиста, мека и освежувачка со песочната пумпа Krystal Clear™ од Intex®. Песокот обезбедува одлична филтрација на водата бидејќи контролниот вентил со 6 функции му овозможува на сопственикот на базенот: филтрирање, перење и плакнење, рециркулирање, испуштање и затворање на системот. Вградениот 24-часовен тајмер го додава искуството без проблеми со одржување на почист базен. Кошницата за цедилка овозможува лесно чистење и го продолжува животниот век на песокот. Песочната филтер пумпа Krystal Clear™ генерира брзина на проток на пумпата од 2.800 галони на час, идеална за надземни базени. Оваа пумпа практично не бара одржување освен замена на песок на секои 5 години.

 • Компатибилен со 24ft Ultra XTR Frame Pool; Базен со правоаголна рамка од 32 стапки x 16 стапки Ultra XTR
 • Hydro Aeration® Technology од Intex® – ја трансформира индустријата за надземни базени, со внесување на револуционерни техники за аерација на вода во вашиот двор над земја базен.
 • Придобивките вклучуваат:
  • Подобрена циркулација и филтрација
  • Подобрена бистрина на водата
  • Зголемени негативни јони на површината на водата
 • Специфично дизајниран за надземни базени
 • Стапка на проток на пумпата: 2.800 gph
 • Стапка на проток на системот: 2.150 gph
 • Шест функции: филтер, миење назад, плакнење, повторно циркулирање, одвод и затворање на системот
 • 24-часовен тајмер со претходно поставени циклуси од 2 до 12 часа за автоматско работење
 • Вклучува две црева за конектор од 1,5 инчи (38 мм).
 • Вграден преведувач на коло за заземјување (GFCI)
 • Ги исполнува UL/CSA стандардите
 • Не се вклучени вентилите со клипот и излезните фитинзи од 1,5 инчи (38 мм).
 • Вклучен е еден влезен приклучок за технологија Hydro Aeration®
 • 2 години Ограничена гаранција на производителот
 • Спецификации:
  • Големина на резервоарот: 14 инчи (360 мм)
  • Капацитет на песок: 77lb (35kg) #20 силициум диоксид
  • Капацитет на стаклена медиум: 55lb (25kg)
  • Мотор на пумпа: 0,6 КС
  • Стапка на промет: 2.150 GPH (8,0 m3/h)
  • Минимална големина на базен (капацитет на вода): 5.500 gal (20,8 m3)
  • Максимална големина на базен (капацитет на вода): 17.200 gal (65,1 m3)

 

Материјал Пластика
Боја Бело
Тежина на пакувањето (кг) 22,75
Стапка на проток на пумпата (l/h) 12000
Стапка на проток на системот (l/h) 9200
Напон 220-240
Капацитет на песок (кг) 55
Капацитет на стаклен песок (кг) 38
Големина на резервоарот (мм) 410
Димензии на пакувањето (cm) 44,8 x 68,9 x 56,5

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Филтер пумпа со песок Filter pumpa so pesok

Original price was: 10.000 ден.Current price is: 8.490 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД