fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Гарнитура Небреска тросед 2 фотелји и маса Garnitura Nebreska trosed 2 fotelji masa

20.790 ден

кафеава
црна
SKU: 002025 Категории ,
Сподели:

Опис Мебелот изработен од ратан плени со својот природен, оригинален изглед и практични својства.

Совршени се како опрема за рекреативна парцела и домашна тераса.

Пластика што имитира техноратан Отпорност на временските услови Перничиња за седење

Предности: Комплетот Nebraska Coffee 5 е дизајниран за 5 лица.

Комплетот вклучува 2 фотелји , масичка за кафе и тросед софа .

Едноставниот, некомплициран стил го прави мебелот лесно да се вклопи во речиси секоја средина.

Мебелот може да се користи како независен , целосно функционален комплет или елегантно дополнување на друг градинарски сет.

Удобноста за одмор дополнително се зголемува со перничињата за седиштата.

Клиентите исто така го ценат комплетот Nebraska Coffee 5 поради издржливоста и животниот век на материјалот.

Чистењето е едноставно и лесно – само избришете ја површината со претходно навлажнета крпа.

Материјали: Мебелот е изработен од природен ратан материјал кој имитира пластика .
Добро е да се знае! Во напорниот зимски период, мебелот треба да се чува во затворен простор или покриен со специјален капак .
Препорачуваме да ги заштитите перниците од дожд.
Карактеристики на производот Атрактивна шема пластиката од која е направен мебелот наликува на ратан Меки перници покрај удобноста, тие додаваат карактер на мебелот со тоа што се контрастни со нивната сенка Слобода на состав унифицирани бои на синтетички ратан и перници во серијата Небраска ви овозможуваат да додадете дополнителни елементи во комплетите Отпорност материјалот од кој е направен мебелот е отпорен на вода и УВ зрачење Лесно склопување мебелот е дизајниран на начин што овозможува брзо и лесно склопување без дополнителни алатки ,
Лесен за одржување мебелот практично не бара одржување секоја нечистотија може да се отстрани со влажна крпа нудиме продажба на резервни делови Технички податоци серија на мебел: Небраска Код на производот:
Тежина (кг): 54
Димензии на пакувањето (cm): 120х70х70

 

Број на седишта: 5-седишта
Димензии на фотелја: 75 x 57,5 ​​x 79 cm
димензии на софата: 188 x 57,5 ​​x 79 cm
Димензии на масата: 69,5 x 48 x 37 cm
Материјал: Полипропиленска пластика со текстура од ратан
Висина на седиштето (cm):35
 Длабочина на седиштето (cm): 48
Сетот вклучува: – тросед тросед  – две фотелји – масичка за кафе
Боја на перници: сиво Дебелина на перницата: 4 см
Вклучени перници: седиште

Избери Боја~

,

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Гарнитура Небреска тросед 2 фотелји и маса Garnitura Nebreska trosed 2 fotelji masa

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД