fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Гарнитура сет маса 2 фотелји и двосед ДЕПО Garnitura DEPO

12.990 ден

SKU: 011695 Категории ,
Сподели:

Донесете ја убавината на јадењето и лежењето надвор со 4 седишта надворешен салон во сива боја. Изработен од рачно ткаен плетен за завршна обработка отпорна на УВ и водоотпорност, мешаниот сив ткаење на овој комплет ќе му даде на вашиот надворешен простор елегантен и класичен изглед.

Составен од тросед со 2 седишта, две фотелји и масичка за кафе со цврсто стаклена маса, совршено одговара за области покрај базен, тераси и градини. Сите седишта имаат удобни контрастни бели перничиња кои се вадат и се перат. Идеален сет за разговор до четири лица; е мебел дизајниран со семејството и пријателите на ум.

Цврст, издржлив и лесен за чистење, овој комплет за дневна соба на отворено е идеален за денови натопени од сонце и ѕвездени ноќи. Шик и стилски, подигнете ја вашата палуба и дајте си себеси и вашите гости можност да уживаат повеќе во одличното отворено.

Карактеристики:

  • Рачно ткаениот плетен е отпорен на УВ и водоотпорен
  • Мешаниот сив ткаат е елегантен и префинет
  • Внатрешната рамка обложена со прав е отпорна на ‘рѓосување за употреба преку целата година
  • распоред на седишта за најмногу четири лица
  • Стапала против лизгање на сите столици
  • Навлаките за перници се отстрануваат и се перат
  • Цврст, издржлив, отпорен на триење и лесен за чистење
  • Лесно се склопува, не се потребни дополнителни алатки
1-б

Ратан градинарски мебел во собата

Плетените гарнитури доаѓаат со 2 фотелји, 1 тросед со двојно седиште и маса од калено стакло, погодни за надворешно и внатрешно, градина, балкон, внатрешен двор, трем, покрај базен, двор итн.

_F7A2994

Премиум материјал од ратан

Целосно покриен со плетен материјал од PE за сите временски услови, ратан, кој не бара одржување, за да се спаси од избледување и пукање предизвикани од сончевата светлина.

_F7A2988

Калено безбедносно стакло

Тешката конструкција и каленото стакло на врвот на масата му даваат на овој комплет софистициран чувство. Уживајте во вашите оброци и коктели на отворено во топлите летни вечери.

4-беж

Дебели, меки и удобни перничиња

Дебелите обложени перничиња ви овозможуваат најдобро искуство во седењето, висококвалитетните перничиња се отпорни на нечистотија и водоотпорни, а капаците се отстрануваат и се перат преку цврст патент за да се овозможи перење.

Бренд Дримо
Стил Секојдневен, современ
Материјали ЈП плетен
Боја Беж, кафеава
Тежина на пакувањето (кг) 29.5
Димензии на пакувањето (см) L99 X D32 X H64.5
Капацитет на тежина (кг) Стол: 150 Lounge Софа: 300
Димензии единечна фотелја (cm) L83 X D44 X H55
Димензии на троседот со 2 седишта (cm) L44 X D83 X H104
Димензии на маса (см) L42,5 X D80,5 X H42,5
Потребно е собрание Да
Гаранција 1 година структурна гаранција
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Гарнитура сет маса 2 фотелји и двосед ДЕПО Garnitura DEPO

12.990 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД