fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Продадено!

Изолатор и штитник за врата од провев / Izolator i stitnik za vrata od provev730789

Original price was: 240 ден.Current price is: 179 ден.

Продадено!

Шифра: 103078 Категорија Ознаки: ,
Сподели:

Провевот или народски кажано “промајата” е секојдневен проблем, тоа посебно доаѓа до израз доколку имате луфта на вратите или прозорците.

Со овој иновативен изолатор многу лесно ќе го запечитите просторот под вратата или прозорецот и ќе спречите несакана циркулација на воздухот.

Лете ќе ладниот воздух ќе остане внатре а топлиот надвор, а зиме обратно. Покрај тоа ќе заштедите од сметката за греење или ладење, ова е потполно енергетски ефикасен производ.

Воедно и физички ќе спречите влез на инсектите во вашиот дом.

Штитникот е со приспособлива големина и може да го сечете во зависност од вашите потреби, едноставно се мести и држи цврсто. Може да го користите и на сите видови внатрешни и на надворешни врати.

Благодарение на квалитетот на материјалите од кој е изработен штитникот истиот и без проблем може да го измиете и со вода.

Монатажата е исклучително лесна, овој модел на штитници е значително подолг за разлика од сличните производи.

Се што треба е да го вметнете под вратата, и вишокот да го пресечете со ножица или скалпер.

Благодарение на инвентивниот дизајн може да го наместите и од горната и од долната страна во зависност од вашата врата.

Цената е за еден примерок.

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Изолатор и штитник за врата од провев / Izolator i stitnik za vrata od provev730789

Original price was: 240 ден.Current price is: 179 ден.

Продадено!

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД