fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Корпа за алишта накиш 55л / Korpa za alista plasticna nakis

449 ден

бакарна
бела
крем
розе
светло плава
сива
теркиз
SKU: 001410 Категории ,
Сподели:

Опис:

Димензии (ДxШxВ): 41×31,5x54cm

Број на каталог: b207

 

Корпите за алишта се дел од задолжителната опрема на секое домаќинство. Некои дури имаат посебни корпи за бели и обоени алишта, така што не мора да ги одделувате алиштата пред секое перење. На mb-diskont.mk можете да најдете корпи со најразлични големини и форми, а меѓу нив сигурно ќе има и една што вам ви се допаѓа.

 

 

 

 

 

Повеќето од корпите за перење што можете да ги најдете на пазарот се направени од пластика. Најчесто тие се плетени, што овозможува воздухот да циркулира низ дупките и не дозволува алиштата да мирисаат додека чекаат да се измијат. Меѓутоа, ако сте загрижени дека алиштата во корпата може премногу да се навлажни, изберете корпа што не е плетена и има капак – така што облеката е безбедна од влага. Овие корпи се достапни во различни големини, бои и дезени кои можете да ги комбинирате со боите во вашата бања.

 

Доколку не сакате пластика и преферирате природни материјали, постојат класични ткаени корпи од ратан и платнени корпи, кои всушност се малку позасилени платнени корпи кои стојат исправено. Не можете да погрешите со класичните плетени корпи, а имагинативно користената платнена корпа може да биде интересен украсен додаток во вашата бања. Доколку има и оригинален дизајн, сигурно ќе го забележат сите ваши гости.

За организираните, на кои им се допаѓа сè на едно место и сè што е средено, производителите на корпи за перење алишта создадоа корпи составени од неколку платнени или кеси. Во таква корпа едноставно одвојувате собрани чаршафи и крпи, бели алишта, светли и темни алишта. На тој начин можете да заштедите многу време пред да ја измиете облеката.

 

За најголемиот избор на корпи за перење по најдобри цени, посетете го mb-diskont.mk и одберете го производот што најмногу ви се допаѓа.

 

 

Избери Боја~

, , , , , ,

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Корпа за алишта накиш 55л / Korpa za alista plasticna nakis”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Корпа за алишта накиш 55л / Korpa za alista plasticna nakis

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД