fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Маса метал стако Masa metal staklo

4.390 ден4.790 ден

SKU: Не е достапно Категории ,
Сподели:

СТАКЛЕНА ГРАДИНА МАСА

 • Стаклен калиран врв со деликатна шема на Воден бран
 • Големина погодна за 6-8 лица
 • Стабилна армирана структура
 • Можност за монтирање на чадор
 • Челични профили обложени со прав
 • Отпорен на временски услови
 • Лесно за чистење
 • Практична комбинација на црна боја и стаклен врв

ЗА ГРАДИНА / ТЕРАСА / БАЛКОН

Масата е нераскинлив елемент на опремата на секоја тераса и градина. Масата ModernHome е одлична масичка за кафе и голема маса за прием за време на летното време, додавајќи соодветен модерен карактер на секоја градина и тераса.

ДОБРО ДИЗЈАНИРАНА ГРАДИНСКА МАСА

Масата е погодна за најмногу 8 лица. Големата покривка за маса од 150 x 90 cm е изработена од калено стакло, што ја прави отпорна на гребаници, нечистотија и тешко се оштетува. На рабовите на масата има црна рамка, која додава модерен карактер.

  • СТАКЛЕН ТОП

Масата има врв направен од калено воден бран стакло. Тој е многу отпорен и издржлив, така што не треба да се грижите дали ќе го оштетите. На рабовите на масата има црна рамка, која додава одреден карактер.

  • РАМКА

Структурата на масата е изработена од силни челични елементи кои ги сочинуваат нозете и телото на масата. Целата работа е премачкана со прав, благодарение на што масата е отпорна на временските услови. Нозете дополнително се зацврстуваат со централниот стабилизатор, што го прави мебелот многу стабилен.

ДИМЕНЗИИ

 • Должина: 150 см
 • Ширина: 90 см
 • Дебелина на масата: 5 мм
 • Висина: 72 см

СПЕЦИФИКАЦИИ

 • На маса: калено стакло
 • Дозволено оптоварување: 60 kg
 • Тежина: 21 кг
 • Пакување: специјално засилен картон за транспорт
 • Шифра на производ: SC-089
 • Развивач: ModernHome
Избери Димензија

140*80см, 150*90sm

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Маса метал стако Masa metal staklo

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД