fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Машинка за мелење 2500 W RAF R3367 / masinka za melenje meso

2.499 ден

Сподели:

Електрична мелница за месо за домаќинство метално тело RAF R3367 2500W

Електричната мелница за месо RAF R3367 е неопходна работа во кујната на секоја домаќинка. Со оваа мелница за месо можете брзо да го подготвите најнежното мелено месо за секое јадење, како и сок од зеленчук и овошје. Сега можете да готвите со задоволство и да го воодушевите вашето семејство и пријателите со кулинарски ремек-дела.
Моќноста на уредот е 2500 W, за една минута од неговото работење можете да готвите 1,2 кг мелено месо. Дополнително, комплетот доаѓа со три решетки со различни дијаметри, со кои можете да го прилагодите степенот на мелење месо за приготвување различни јадења со месо, со помош на додаток за ќебап и додаток за колбас, можете да ги задоволите вашите најблиски со ароматичен дом. – направени колбаси. Телото на мелницата за месо RAF R3367 е изработено од метал.
Користејќи ја мелницата за месо RAF R3367, можете буквално да подготвите висококвалитетно, хомогено мелено месо за само неколку минути, лесно и без напор. Обратна функција ви овозможува да го решите проблемот со намотување на јадрата на шнеката. Доволно е да го запрете моторот, притиснете го копчето за назад и причината за блокирањето ќе биде елиминирана. Едноставна, удобна и сигурна мелница за месо RAF R3367 ќе стане ваш верен помошник во кујната.

Предности:

 • Моќноста на моторот на уредот (2500W) е гаранција за висококвалитетна работа и заштеда на време.
 • Функцијата за заштита од преоптоварување обезбедува сигурност и безбедност на уредот.
 • Благодарение на должината на кабелот за напојување, мелницата за месо може удобно да се постави во кујната.
 • Стилски дизајн на уредот од RAF – уредот хармонично ќе се вклопи во внатрешноста!

Карактеристики:

 • Моќност: 2500 W;
 • Материјал на куќиштето: метал;
 • Заштита од преоптоварување на моторот;
 • Преработка на месо, риба и зеленчук;
 • Прекинувач за обратна ротација;
 • Гумирана основа за спречување на лизгање;
 • Број на решетки:
 • 3 перфорирани дискови со дупки со различни дијаметри: 7 mm, 5 mm, 3 mm;
 • Додаток за ќебап;

Опрема:

 • Мелница за месо RAF R3367 2500W;
 • Млазници;
 • Ножеви;
 • Инструкции на производителот;
 • Кутија.
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Машинка за мелење 2500 W RAF R3367 / masinka za melenje meso

2.499 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД