fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Метална тенда на расклопување 3х3 бела 72148/metalna tenda na rasklopuvanje

Original price was: 4.200 ден.Current price is: 3.490 ден.

  • Лесно склопување
  • Отпорен на УВ
  • Потребно е собрание
  • Употреба во текот на целата година
  • Водоотпорен
  • Гаранција: 6 месеци
Шифра: 009526 Категории , , Ознака:
Сподели:

Со висока густина, долготрајна  ткаенина обложена со ефективни третмани против УВ и вода, овоа тенда на отварање  3X3  обезбедува прекрасно покривање на земјата и настрешницата од 300 x 300 см. Совршен е за сите ваши претстојни активности на отворено, како станица за сонце, како и засолниште за неочекувани дождови.

Лесно поставување

Со екстра густа и брзо подигната челична рамка обложена со прав, опремена со цврсти ногарки и структура на потпори, белведерот е многу едноставен за поставување и исклучително издржлив. Опремен со брзи и удобни велкро-приклучоци, лесно отпуштање/прицврстување на прстените и непречено лизгање на најлонската влошка за поставување без напор, белведерот  е дизајниран да ги реализира работите веднаш!

4 прилагодливи нивоа на висина за да одговараат на различни висински потреби. Идеален е за пазари, спортски настани, кампување, продажба во гаражи и дворови, училишни настани, саеми и многу повеќе.

Забелешка: Тендата не е дизајниран како постојана структура и не се препорачува да се користи при екстремни временски услови или подолг временски период.

Карактеристики
300 x 300 cm покривање на земја и настрешница
Долготрајна  ткаенина обложена со полиестер
Отпорна на UV и водоотпорна
Екстра силна челична рамка со вкрстени
шипки Цврсти нозе и структура на потпори
Екстра густа оксфордска ткаенина на врвните точки на покривот
Брзи и удобни прицврстувања
Лесно ослободете/зацврстете прстен
Непречено лизгајте по најлонската влошка за поставување без напор
Едноставно поставување; подготвен за минути
4 прилагодливи нивоа на висина
Погоден за пазари, спортски настани, кампување, продажба во гаража и двор, училишни настани и саеми

Спецификации:
Марка: INSTAHUT
Материјал за ткаенина: платно обложена со полиестер
главна рамка: 30 x 30, дебела 0,6 мм
Внатрешна цевка: 25 x 25, дебела 0,6 мм
Греда на покривот: 25 x 13, дебелина 0,6 мм
Висина на врвот : 315 см. : 285cm, 295cm, 305cm, 315cm
Прилагодлива висина на раб: 203cm, 213cm, 223cm, 233cm
Боја: Бела
Потребно склопување: Да
Број на пакувања: 1

Материјал:метал/полистер

Доколку сакате да поминувате повеќе време во вашиот двор или сакате да ја заштитите вашата забава од дожд или сонце, тенда со метал е совршеното решение за вас.

 

Погодна е за во двор, тераса, кафе барови и ресторани.

 

Погодна е за во двор, тераса, кафе барови и ресторани.

 

Едноставна е одржување, декоративна и функционална, ви овозможува удобност и приватност,а додава и елеганција во екстериерот.

 

Блокира 99% од УВ зраците

 

Брзо и едноставно лесно за поставување

 

Идеален за секаква употреба, како што се мали бизниси, настани на отворено, кампување, излети и забави, спортски настани, табели за уметност и занаетчиство; плажа, базен, патио, градина итн.

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Метална тенда на расклопување 3х3 бела 72148/metalna tenda na rasklopuvanje

Original price was: 4.200 ден.Current price is: 3.490 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД