fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Модла тeфлонска срце на отварање Modla teflon srce

139 ден

SKU: 0451001 Категории ,
Сподели:
 • Нелеплив калап идеален за печење во форма на срце.
 • Рамномерно ја дистрибуира температурата.
 • Изработено од квалитетен лим со тефлон слој.
 • Специјална обвивка спречува лепење и горење на храната.
 • Лесен за употреба и одржување.
 • Не ја сечете храната директно во садот.

 

 

  • ОМИЛЕНА АЛАТКА ЗА ПЕЧЕЊЕ: – Совршена за печење колачи, колачи со сирење, колачи за кафе, пици, замрзнати десерти и повеќе.

 

  • ДИЗАЈН ЗА БРЗО ОСЛОБОДУВАЊЕ –   овозможува лесно ослободување на печивата и цврстото заптивка отпорна на протекување спречува неуредно излевање; Има пружинска брава на надворешното тело што се затегнува околу основата на плехот додека се подготвува за печење; Олабавете ја бравата за да ја извадите основата од телото на надворешната фиока; Откако ќе се отстрани надворешното тело, тортата може да се подигне од основата, што значи дека нема потреба да се грижите за незгодната задача да извадите торта од калап.

 

  • ДНО СЕ ОТСТРАНУВА: – Тавата има отстранлива основа за да можете лесно да го транспортирате, декорирате и послужите вашето печено ремек дело.

 

  • МУЛТИ-ФУНКЦИОНАЛНО: – Може да се користи во шпорети, микробранови печки со режим на конвекција и нормални OTG печки.

 

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Модла тeфлонска срце на отварање Modla teflon srce

139 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД