fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Преклопен логорски кревет, лесна преклопна лежалка со подебели цевки за надворешен Lezalka preklopliva prenosna 190*67*35sm

2.790 ден

SKU: 10088 Категории ,
Сподели:
  • Удобни и издржливи: изработени од Оксфордска ткаенина (600D) обложена со ПВЦ, преклопните кревети за кампување имаат одлична отпорност на кинење, цврстина и отпорност на влага. Без разлика дали имате кратка пауза или долго релаксирање, можете да се чувствувате исклучително удобно.
  • Висока стабилност: Целата рамка на преклопниот кревет се состои од дебели челични цевки со дијаметар од 16 mm, засилени со спојници во форма на Т и поддржани од ногарки во форма на Х за да се обезбеди стабилност на креветот за кампување. 
  • Максималната носивост е 200kg; со нелизгачки капачиња на стапалата за да се обезбеди поголема безбедност.
  • Лесен за користење: не е потребно досадно и не одзема време склопување. Преклопениот камп кревет може да се постави и преклопи за неколку секунди. Доаѓа со пренослива чанта, креветот за кампување може лесно да се носи или складира.
  • Лесна и пренослива: Висококвалитетната рамка од алуминиумска легура е цврста и лесна. Расклопената големина е 190 x 68 x 48 cm, а превитканата големина е 105 cm. Благодарение на структурата на преклопување, можете лесно да го преклопите во компактен кревет за да ги собере повеќето во автомобилот.
  • Преклопениот камп кревет е погоден за возрасни и деца за долги и кратки патувања, како што се риболов, кампување, планинарење или патувања во планина. Овој цврст кревет за кампување не треба да недостасува на ниту едно патување! Покрај тоа, столчето е многу погодно за канцелариски одмор, болничка придружба и гостински кревет.

Спецификација:

Боја: Сина / Сива

Рамка: челична цевка со дијаметар од 16 мм

Материјал: 600D Оксфордска ткаенина еднослоен / двослоен плус водоотпорен PE премаз

Транспортна торба: 210D Оксфордска ткаенина

Проширена големина: 190 x 68 x 48 cm.

Преклопена големина: 105 cm

Максимален капацитет на тежина: 200 kg

 

Карактеристики:

1. Лесен за преклопување, лесен за користење и движење

2. Ткаенината е удобна, дише и отпорна на абење

3. Силни перформанси при носење, способни да издржат луѓе/предмети до 200 kg / 440 lbs

4. Широк опсег на употреба: погоден за дома, кампување, плажа и други активности на отворено

 

Содржина на пакетот:

1 x Преклопен кревет за кампување

1 x чанта.

1 x Упатство за употреба

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Преклопен логорски кревет, лесна преклопна лежалка со подебели цевки за надворешен Lezalka preklopliva prenosna 190*67*35sm

2.790 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД