fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Саксии каскада за вертикална градина Saksii kaskada Vertikalna gradina

2.099 ден

За оваа ставка

  • Модерен вертикален систем за градина носи исклучително атрактивен изглед на природата во внатрешноста и околината, создавајќи контакт со природата без напуштање дома и подобрување на квалитетот на воздухот во затворените простории.
  • Модулите на системот се монтирани на ѕидни летви во различни конфигурации, создавајќи спектакуларни зелени ѕидови и шарени ѕидни теписи.
  • Благодарение на системот за наводнување со континуиран проток, растенијата рамномерно примаат вода. Неговиот вишок се испушта во чинијата.
  • Комплетот не го вклучува системот за дистрибуција на вода.
SKU: 289915 Категории , ,
Сподели:

Каскада ѕид вертикална градина – совршен за вашиот стан

Современиот систем на вертикални градини внесува исклучително ефективен елемент на природата во внатрешноста и околината , обезбедувајќи контакт со природата без напуштање на куќата и соодветна микроклима во собите. Вертикалните градини Каскадни ѕидови со одводнување комбинирани во различни конфигурации создаваат спектакуларни преносливи еднострани или двострани зелени ѕидови . Благодарение на системот за наводнување со проток, растенијата рамномерно се снабдуваат со вода. Неговиот вишок се исцеди во одводот. Комплетот не вклучува систем за дистрибуција на вода. Проверете и: саксии за градина , кои ќе ги најдете во нашата понуда.

Димензии на семеен производ

Симбол Должина [mm]Ширина[mm]Висина[mm]Број на парчиња наевропалета[парчиња]
IO2W600W                    177                           670                        570                                            36

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Саксии каскада за вертикална градина Saksii kaskada Vertikalna gradina

2.099 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД