fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Самолеплива фолија за стакло за матирање прозорци

469 ден

SKU: 719616 Категории ,
Сподели:

Димензија :45*500см

  • ДВОЈНА ЗАШТИТА : фолијата за мат на прозорецот  може да обезбеди 24 часовна приватност за да ги блокира несаканите љубопитните погледи однадвор и никој не може да види , на растојание од 15см , ефектот на приватноста може да достигне до 95% без губење на природна светлина, што може да ви помогне да живеете на удобно и безбедно место.
  • ПРОТИВ УВ И ТОПЛИНА ИЗОЛАЦИЈА: Овоа фолија што го блокира сонцето блокира 86% инфрацрвени зраци и 98% УВ зраци, нема повеќе силен блескав сјај, може да го намали избледувањето и стареењето на мебелот, а исто така да ја заштити нашата кожа. Топлинска изолација во лето и зачувување на топлина во зима за заштеда на енергија и намалување на скапите трошоци за греење и ладење.
  • БЕЗ ЛЕПАК И СТАТИЧКО ПРИКЛУВАЊЕ: Супер статичното прилепување до прозорецот со дизајн без лепак, може добро да ја заштити вашата приватност на еколошки начин. Отстранлив без траги или остатоци и може да се нанесува неколку пати, добро е да се користи во изнајмена куќа или стан.
  • СУПЕР ЛЕСНА АПЛИКАЦИЈА: Инсталирањето е едноставно. Само испрскајте МНОГУ сапун/вода (колку повеќе, толку подобро) и на стаклената површина и на задната страна на филмот и не заборавајте да ги исчистите воздушните меури и водата. (Ве молиме проверете дали површината на прозорецот е целосно чиста и без никакви флеки, особено аглите, и излупете го заднната фолија.)
  • ЕКОНОМСКИ ЗА МУЛТИ-СЦЕНАРИЈА: Нема потреба да се користат тешки и скапи завеси или ролетни, стаклениот филм за замрзнување е погоден за секоја РАМНА, ЧИСТА и МАЗНА стаклена врата, прозорски површини во бањата, балконот, дневната соба, спалната соба, кујната, балконот. , кабинет, канцеларија, хотел итн. Забелешка: стаклото со двојна облога, сеченото стакло и целото обработено стакло не се употребливи за овој замрзнат прозорска фолија.
Димензии 45 × 500 cm
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Самолеплива фолија за стакло за матирање прозорци

469 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД