fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Санитарна трака самолеплива / Sanitarna traka samolepliva / 994128 3200*38mm

179 ден

SKU: 994128 Категории , , Ознаки: , , ,
Сподели:

Не дозволувајте изгледот на вашата бања и кујна да се расипе со дамки предизвикани од задржување на вода во аглите, на рабовите на кадата, туш кабината, мијалникот – набавете заштитна санитарна лента!

 

Заштитната санитарна лента ќе ви помогне конечно да ги заштитите аглите во бањата и кујната, без разлика дали се работи за када, туш кабина, тоалет, мијалник, а многу луѓе ја користат дури и за аглите помеѓу паркетот/ламинатот и ѕидот. Нема тортура со него и нема ризик да оштетите се што ќе се држите.

Одлично е и во нова бања или кујна првично да се заштитат аглите, но и во стара да ги покрие токму оние делови каде што најмногу се собира нечистотијата.

Бидејќи е направена од силикон, оваа лента е многу лесна за одржување – само избришете ја со крпа кога е потребно. Водоотпорен е, па нема ризик да се откачи и постојано да купувате нов за да го замените. Она што е исто така важно е добро да запечати, што значи дека водата нема да се собере под него и да направи „неред“.

Должина: 3,2 m
Ширина: 3,8 cm

Лентата е спакувана така што можете да ја исечете до саканата должина и да ја залепите каде што е потребно наместо да ја залепите на парчиња и со тоа да го расипете изгледот на бањата или кујната.

Пред да ја ставите лентата, задолжително исчистете ја и исушете ја површината на која ја лепите.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Санитарна трака самолеплива / Sanitarna traka samolepliva / 994128 3200*38mm”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Санитарна трака самолеплива / Sanitarna traka samolepliva / 994128 3200*38mm

179 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД