fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Сет шејкер од не’рѓосувачки челик и стаклена чаша за мешање на коктели/set sejker koktel

555 ден

Сподели:
🍸🍸 Дајте подарок што се трес 🥤🥤
  • Бостонски шејкер: дводелен сад кој се состои од метално дно и пластичен капак. Ако е потребно цедење на пијалакот, се користи посебна цедалка.
Ве измачуваат тропските горештини и сакате нешто што ќе ве разлади и ќе ве освежи?
Мешач за коктели или Шејкер е специјален сад кој се користи за мешање на пијалаци со тресење. Постапката се одвива така што во садот се ставаат состојките на пијалакот (обично алкохол, ликери, овошен сок итн.), по потреба и неколку коцки мраз, и потоа се затвара садот со капачето и се протресува 5-10 секунди. Пијалаците кои треба да бидат проѕирни не се протресуваат туку се мешаат во шејкерот.

 

 

 

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Сет шејкер од не’рѓосувачки челик и стаклена чаша за мешање на коктели/set sejker koktel

555 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД