fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Коблер шејкер коктели од не’рѓосувачки челик /Kobler sejker za koktel so kapak

349 ден539 ден

SKU: Не е достапно Категории , , , Ознаки: , , ,
Сподели:
🍸🍸 Дајте подарок што се трес 🥤🥤
  • Бостонски шејкер: дводелен сад кој се состои од метално дно и пластичен капак. Ако е потребно цедење на пијалакот, се користи посебна цедалка.
Ве измачуваат тропските горештини и сакате нешто што ќе ве разлади и ќе ве освежи?
Мешач за коктели или Шејкер е специјален сад кој се користи за мешање на пијалаци со тресење. Постапката се одвива така што во садот се ставаат состојките на пијалакот (обично алкохол, ликери, овошен сок итн.), по потреба и неколку коцки мраз, и потоа се затвара садот со капачето и се протресува 5-10 секунди. Пијалаците кои треба да бидат проѕирни не се протресуваат туку се мешаат во шејкерот.
Идеален за домашна или професионална употреба
Користете го овој шејкер за коктели во вашиот дом, организирајте спектакуларни забави и уживајте во вкусните пијалоци во слободното време
Избери литража

250ml, 350ml, 550ml

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Коблер шејкер коктели од не’рѓосувачки челик /Kobler sejker za koktel so kapak

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД