fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Скара пренослива на ќумур skara prenosliva na kumur

7.790 ден

SKU: 10852 Категории ,
Сподели:

Оригинален производ од полски дистрибутер!

Надвор е се поубаво, а мирисот на скара од околните куќи сè почесто допира до нас.

Време е да ја започнете сезоната на скара со сосема нова и подобрена скара!

Доаѓаме да помогнеме и да ја претставиме најновата скара на јаглен Curron . Сите негови карактеристики и функции ќе го олеснат подготвувањето на совршена храна, благодарение на што секој состанок на отворено ќе го зачините со уникатните вкусови на вашите гости.

Достапната цена, леснотијата на користење и внимателната изработка се високо ценети од сите заинтересирани страни и клиенти.

Тип: јаглерод

Тип: пренослив

Материјал: челик обложен со прав + дрво

Боја: црна подлога со дрвени елементи

Вграден термометар: ДА

Дијаметар на термометар: 6 см

Опсег на термометар: 0-500 степени

Отстранлив пепелник: ДА

Дијаметар на пепелникот: 18 см

Прилагодливи ролетни на капакот: ДА

Дијаметар на отворот: 10,5 см

Транспортни тркала: ДА

Дијаметар на кругот: 15 см

Две дрвени полици на преклопување + една фиксна челична полица

Покријте со рачка

Три хромирани решетки (главни, дополнителни суспендирани, на јаглен)

Димензии на главната решетка: 71x35cm

Димензии на суспендирана решетка: 67x13cm

Димензии на решетка од јаглен: 66x30cm

Вклучен е целиот хардвер за монтирање

Тежина: 17 кг

Тестирано и одобрено за контакт со храна

Сетот содржи:

Скара Curron BigBend GM2020

Решетка за печење

Суспендирана решетка

Решетка од јаглен

Јаглен коритото

покритие

Пепелник што се извлекува

Две дрвени полици

Ролетни за циркулација на воздухот

Челична полица

Тркала за движење на скарата

Вграден термометар

Рачка за отворање на капакот

Престилка за скара

Елементи за монтирање

Упатство на полски

Оригинален, засилен картон

Модерен дизајн

Прилагодени на секоја средина

Црната, мат површина во комбинација со топлината на дрвото ја прави опремата пријатна не само за непцето, туку и за окото.

Благодарение на оваа комбинација, скарата има модерен изглед и одговара дури и на најсложените опкружувања.

БУРЕЛ ЈАГЛЕН СКАРА ГРАДИНСКИ ПЕПЕЛ + ПРЕСТИЛКА Дополнителни карактеристики на полица шофершајбна капак на тркала термометар сад за пепел
БУРЕЛ ЈАГЛЕН СКАРА ГРАДИНА ПЕПЕЛ + ПРЕСТИЛКА Тежина 17 kg

Монтирани полици

Сè е на свое место

До скарата се поставени три полици кои ќе ни овозможат да ги чуваме храната, зачините, садовите и потребните додатоци на едно место, блиску една до друга.

Применетиот раствор значително ја намалува потребата постојано да го напуштате огништето и да ги носите потребните работи.

Дополнителни решетки и дупка за јаглен

Многу опции за поголема удобност

Главната решетка за пржење е дизајнирана на таков начин што ќе го олесни додавањето јаглен за време на работата. Нема потреба да ја отстранувате целата решетка и да се прашувате каде да ја ставите во овој момент. Сега е доволно да се отвори вратичката што се наоѓа во решетката за брзо и погодно повторно да се наполни огништето.

Над главната решетка има дополнителна суспендирана решетка. Совршена е ако сакате да ја задржите температурата на веќе пржената храна или пак да ја загреете.

За да се спречи изгорување на дното на скарата, комплетот вклучува решетка од јаглен, која е монтирана под главната решетка.

БУРЕЛ ЈАГЛЕН СКАРА ГРАДИНСКИ ПЕПЕЛНИК + ПРЕСТИЛКА Производител MalTec
БУРЕЛ ЈАГЛЕН СКАРА ГРАДИНСКИ ПЕПЕЛНИК + ПРЕСТИЛКА Преносен тип

Покријте со рачка и ролетни

Најдобрите и најповолните решенија

Употребата на скара со капак има многу својства, вклучувајќи:

  • го намалува времето за готвење
  • јагленот не се запали со голем пламен
  • го штити огништето од деца и домашни миленици
  • овозможува печење на скара дури и при неповолни временски услови
  • ја одржува температурата

На капакот има рачка која ви овозможува да ја отворите без страв од изгореници.

Отворите што се заклучуваат на страните на капакот ви овозможуваат да ја прилагодите температурата во внатрешноста на скарата според вашите потреби.

Вграден термометар

Температурата под контрола

На капакот на скарата има термометар кој ви овозможува да ја проверите температурата внатре

Отсега можеме да ја контролираме температурата без дополнителни уреди и без потреба од отворање на капакот.

Опсег на термометар: 0-500 степени

БУРЕЛ ЈАГЛЕН СКАРА ГРАДИНАСКИ ПЕПЕЛНИК + ПРЕСТИЛКА Ширина на решетка 35 см
БУРЕ ЈАГЛЕН СКАРА ГРАДИНСКИ ПЕПЕЛ + ПРЕСТИЛКА Должина на решетка 71 см

Отстранлив пепелник

Лесно и практично празнење

Сите остатоци од пепел и скара се собираат во садот за пепел. Кога ќе завршите со користење на огништето, само извадете го и испразнете го, а доколку е потребно исплакнете го.

Удобната и специјално дизајнирана рачка ви овозможува да извадите дури и врела пепел.

Стабилна конструкција и пријатно движење

Безбедност за вас и вашите најблиски

Решетката е изработена од најквалитетни материјали и дизајнирана на таков начин што е безбедна и стабилна. Не треба да се грижиме дали ќе се преврти за време на употребата.

На структурата се монтирани две големи тркала, кои во голема мера го олеснуваат и забрзуваат преносот на опремата од место до место.

БУРЕЛ ЈАГЛЕН СКАРА ГРАДИНСКИ ПЕПЕЛ + ПРЕСТИЛКА Дополнителни карактеристики на полица шофершајбна капак на тркала термометар сад за пепел

Лесно складирање

Заштеда на простор

Мало пакување ќе ви овозможи да го чувате уредот во оф-сезона без да заземате многу простор. Дополнително, во случај на нејзино транспортирање или преместување, не ја изложуваме опремата на оштетување.

За практично и безбедно складирање на скарата, само расклопете ги соодветните делови и скријте во кутијата.

БАРЕЛ ЗА ЈАГЛЕН СКАРА ГРАДИНА ПЕПЕЛ + ПРЕСТИЛКА EAN (GTIN) 5901924215585
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Скара пренослива на ќумур skara prenosliva na kumur

7.790 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД