fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Соларна светилка лампа Solarna svetilka lampa SP6381

219 ден

SKU: 000176899 Категории ,
Сподели:

Интегрирана соларна светилка со ѕвездена патека со 2 волти соларен панел. Се состои од Ni-MH AA батерија од 500 mAh. Светлината тече од самрак до зори обезбедувајќи максимална осветленост во текот на ноќта.

Примена : Широко се користи во надворешна градина, тревник, тераса на патека, паркови, приватна градина, двор, пејзаж, палуба и други јавни површини. Тоа помага да се создаде побезбедна средина и обезбедува одлична естетска вредност и дава фокусни точки на надворешните области.

Детали за производот:

 • Шифра на производ: TTSSPL2W
 • Марка: Tapetum
 • Тип на ставка: Градинарска светлина
 • Боја на производот: Црна
 • Ниво на IP на отпорност на вода: 65

Карактеристики на производот:

 • Светлото никогаш не се исклучува без разлика колку дождливи или облачни денови.
 • Работната температура е од -20 до 60 степени Целзиусови
 • Преполнување/празнење батерии.
 • Интегриран пакет и удобен транспорт. 

Батерија и соларен панел: 

 • Соларен панел: 2V
 • Рок на траење на соларни панели: 10 години
 • Тип на батерија: Никел метал хидрид
 • Капацитет на батеријата: 1,2v 500 mAh
 • Траење на батеријата: 2 години
 • Тип на полнење: Сончево
 • Време на полнење: 9 – 10 часа
 • Работно време: 6 часа

LED спецификации:

 • MCD:  15000
 • ЛЕД животен век: 50000 часа
 • Агол на гледање: 360°
 • Светло Боја и температура: Топло бела
 • ВКЛУЧЕНО и ИСКЛУЧЕНО Прекинувач: Автоматски.

Дизајн и завршна обработка:

 • Материјал – тело: ABS
 • Стил: модерен, елегантен дизајн на изглед.
 • Боја на производот: Црно-бела.

Разно:

 • Се затемнува: Автоматски
 • Стакло за објектив: ABS

Состојба за инсталација:

 • Растојанието за инсталација е 1 метар.
 • Може да се инсталира на која било рамна површина.

 Вклучено во кутија:

 • Интегрирана соларна светилка со  вградена батерија, соларен панел, столб од 1 компјутер и шип.

Одрекување од гаранција

МБ нуди  гаранција за сите производи, оваа гаранција ги покрива сите функционални дефекти за гарантниот период.

За време на гарантниот период, производите или дел од производот што ќе се покаже како неисправен ќе бидат поправени или заменети, без надомест.

Физички оштетувања/Секој вид на манипулација со производот не е покриен со гаранција.

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Соларна светилка лампа Solarna svetilka lampa SP6381

219 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД