fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Соларна светилка лампа Solarna svetilka lampa SS-6085

199 ден

SKU: 000169894 Категории ,
Сподели:
  • Напојува со соларна енергија
  • Ископа во земјата
  • Мека и пријатна светлина

  Оваа мала минијатурна светилка на сонце за надворешна употреба сјае пријатно со прекрасна, придушена светлина. Светилката може да се залепи директно во земја и е совршена за поставување во цветни леи, покрај патеки и други темни места во вашата градина кои треба да се осветлат навечер.

  Светилката е практична и лесна за движење, што значи дека можете да ја испробате низ целата градина пред да го направите вашиот избор. Пријатниот сјај ви дава неколку светлосни точки кои ќе ви помогнат да ве водат околу вашата градина ноќе.

  Сончевиот панел кој ја полни светилката може да се најде на врвот на него. Во самрак, LED светлата се вклучуваат автоматски и остануваат вклучени околу 8 часа.

  Светилката е висока 37 cm, широка 7 cm и треба да биде поставена на директна сончева светлина за да се полни правилно.

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Соларна светилка лампа Solarna svetilka lampa SS-6085

199 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД