fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Соларна светилка лампа Solarna svetilka lampa SS6033

129 ден

SKU: 000169890 Категории ,
Сподели:

Соларни светла за надворешна употреба.

Со овие шест светла, на пример, патеката низ градината може совршено да се постави на сцена или одредени предмети во надворешниот простор на вашата куќа може убаво да се нагласат.

Благодарение на интегрираните соларни ќелии, кои полнат вградена батерија, овие светла можат целосно да се постават без приклучок за струја. Овие соларни светла се полнат во текот на денот и ја емитуваат својата зачувана светлина до 8 часа во мрак и сјаат во полн сјај.

Поради класата на заштита IP44, овие светла се заштитени од прскање на вода и затоа се предодредени за надворешна употреба.

Детали
• Сончева светлина
• Материјал: нерѓосувачки челик, пластика
• Боја: сребрена, проѕирна
• Степен на заштита: IP44
• Батерија: 1x 1.2V 2/3 AAA 300mAh Ni -Mh
• Дијаметар x висина во cm: 4.7 x 35
• Приклучок: 1x LED
• Вклучени светилки: да
• Сијалици: 1x 0,06 вати
• Светла боја: бела
• Напон: 3,2 волти
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Соларна светилка лампа Solarna svetilka lampa SS6033

129 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД