fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Стаклен шејкер за коктел 580ml 521559/sejker staklen za kokteli francuski

379 ден

Сподели:
Совршено дизајниран шејкер со испишани рецепти за приготвување на коктели
🍸🍸 Дајте подарок што се трес 🥤🥤
  • Коблер шејкер: троделен сад кој има дно, капак со сито и уште едно капаче над ситото. Капачето се користи и како мерка.
Ве измачуваат тропските горештини и сакате нешто што ќе ве разлади и ќе ве освежи?
Мешач за коктели или Шејкер е специјален сад кој се користи за мешање на пијалаци со тресење. Постапката се одвива така што во садот се ставаат состојките на пијалакот (обично алкохол, ликери, овошен сок итн.), по потреба и неколку коцки мраз, и потоа се затвара садот со капачето и се протресува 5-10 секунди. Пијалаците кои треба да бидат проѕирни не се протресуваат туку се мешаат во шејкерот.
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Стаклен шејкер за коктел 580ml 521559/sejker staklen za kokteli francuski

379 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД