Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Тенџере шерпа ф54/46л емаилирана металец / Tendzere Serpa emailirana metalec

3.399 ден

SKU: 047863 Категории ,
Сподели:

Metalac classic плитко тенџере 54 cm е долготраен емајлиран тенџере, отпорен на хемиски влијанија и абење и лесен за одржување. Може да се користи на сите грејни елементи, вклучувајќи ја и индукциската плоча.

Садот е изработен од најквалитетен челичен лим, кој овозможува брзо и рамномерно ширење на топлината и заштеда на енергија.
Емајлот е отпорен на абење и гребнатини. Исклучително е мазен, непорозен и спречува задржување на бактерии.
Рачките се ергономски дизајнирани и имаат цврста конструкција за безбедно ракување со тавата.

Заштитата на емајлот е мазна и непорозна, отпорна на киселини и не дозволува формирање или задржување на бактерии. Емајлот не предизвикува алергиски реакции дури и при долготрајна употреба.

Опис: Традиционален емајлиран прибор

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Тенџере шерпа ф54/46л емаилирана металец / Tendzere Serpa emailirana metalec”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Тенџере шерпа ф54/46л емаилирана металец / Tendzere Serpa emailirana metalec

3.399 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД