fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Трева декоративна 60см х 40см вертикална градина 467478/Treva dekorativna vertikalna gradina

239 ден

SKU: 467478 Категории , , Ознака:
Сподели:

Секој ѕиден панел има пластична подлога што во основа е комбинирана како пластична решетка. Сите мали парчиња вештачко зеленило се заглавени на решетката и соодветно со ножици можете да ја исечете вештачката трева по вашата соодветна димензија.

Изработено од 100% квалитетна пластика, нетоксична, еколошка за луѓе и миленичиња, нема потреба од одржување… Овие зелени панели со вештачка трева се заштитени од УВ зраци и никогаш не бледнеат изложени на надворешна средина. Природен изглед, детални двобојни зелени лисја кои изгледаат поприродно.

Со овие панели од вештачка трева, можете да пробате разни проекти и да уживате во повеќе зеленило дома или на отворено. Можете да ги искористете во двор, градина, трем, да ја зголемите приватноста, канцеларијата, позадина на фото кабина, позадина на сцена и многу повеќе. Затворен ѕиден декор вклучува балкон, дневна соба, тераса, бања,, рецепција и повеќе

Секој панел од вештачка трева дрво има  спојници  што ги прави лесно прицврстени за само неколку секунди. Во пакетот според количината која ќе ја нарачате добивате спојници, можете исто така да ги врзете парче по парче за да формирате поголема подлога за зеленило и потоа да ги закачите на оградата или ѕидот.

Без одржување, кастрење, наводнување… Зелените панели вештачка трева доаѓаат со изглед на живо растение. Изгледаат неверојатно природно во текот на целата година.

Карактеристики:

– Изработено од рециклирачка и издржлива ПЕ пластика со мрежна подлога, нетоксично и еколошки.

– отпорен на УВ зраци, заштитува од избледување

– Отпорен на пламен, отпорен на абење и отпорен на сите временски услови.

– Дизајн на приклучен панел, заклучување на игла и дупка ги прави панелите лесни за поврзување.

– Не се потребни пестициди и ѓубрива, заштедете време на одржување на истите.

– Се мијат  и лесно се чистат.

– Може да се исече за да одговара на различни димензии кои сакате да ги декорирате.

– Идеални за внатрешна и надворешна апликација, одлични за разубавување и трансформација на вашиот двор, градина, двор, простории, sидови, итн.

Спецификации:

– Материјал: 100% PE – Вкупна димензија на секој панел 60x40cm- Тежина:0,35 kg

 

             

ПАНЕЛИ за вертикална градина/ ограда од шимшир

Често поставувани прашања?

П. КОИ СЕ ДИМЕНЗИИТЕ НА СЕКОЈ ПАНЕЛ?

A.  Секој панел е со димензии 40*60см. 

П. КАКО ДА ГИ ИНСТАЛИРАМ МОИТЕ ПАНЕЛИ?

A.  Секоја кутија панели доаѓа со упатство за употреба за тоа како да ги прикачите вашите панели на најчестите типови на површини. Можете исто така да кликнете овде за да ја посетите нашата страница „како да инсталирате“ на нашата веб-локација.

П. ПРЕСЕЧЕТЕ ГИ МОИТЕ ПАНЕЛИ ЗА ДА СЕ ПРИЛАГОДАТ НА МОЈОТ ПРОСТОР?

О.  Да, панелите може да се исечат на која било големина што е потребна за да одговара на вашиот простор. Само користете обични ножици или ножици за да ја исечете секоја плоча во саканата форма или должина.

П. ШТО СЕ ПОДРАЗБИРА ПОД ТЕРМИНОТ „СЕ КОРИСТИ САМО НОВ ГРАНУЛАТ?

A.  Многу од нашите конкуренти користеа рециклирана пластика, која дава многу силен мирис. Ние користиме само нова пластика, или PE, така што нашите панели можат удобно да се инсталираат и внатре и на отворено, без да мора да ги „проветрувате“ плочите пред да ги користите.

П. ДАЛИ ЛИСТОВИТЕ ЌЕ ОСТАНАТ ПРИЦВРСТЕНИ ЗА ВРЕМЕ НА ЛОШО ВРЕМЕ?

О.  Нашите гранчиња се цврсто прицврстени на секој панел. Направивме опширно тестирање и се чувствуваме сигурни дека нашите гранчиња сме меѓу најбезбедните на пазарот.

П. ДАЛИ ЛИСТОВИТЕ ИМААТ НЕКАКВА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ?

О.  Да, нашите листови и панели имаат тригодишна заштитна обвивка од ултравиолетови зраци нанесена за да се спротивстави на избледување што се случува со листовите на некои од нашите конкуренти.

П. ШТО ДА ПРАВАМ АКО ГРАНЧЕ НЕ СЕ ЗАКАЧИ?

A.  се случува гранче да се откачи од панелот, треба само да го пронајдете клинчето на кое беше и да го лизнете гранчето назад преку колчето.

П. АКО КУПАМ ПОВЕЌЕ КУТИИ ДАЛИ БОЈАТА ЌЕ СЕ СОВПАДНЕ?

О.  Иако може да има мали варијации во боите помеѓу панелите, ние вршиме контрола на квалитетот на секоја кутија панели за да се осигураме дека тие се во рамките на нашата толеранција.

П. КАКО ДА ВЕ КОНТАКТИРАМ АКО ИМАМ ПРАШАЊЕ ИЛИ ЗАГРИЖЕНОСТ?

О.  Ве молиме слободно испратете ни е-пошта директно на [email protected] со какви било прашања или грижи што ги имате за некој од нашите производи.


 ТОПЈАРНИ ТОПЧИЊА од шимшир

П. КОЛКУ ШИМШИРОВА ТОПКИ ДОАЃААТ ВО СЕКОЈА КУТИЈА?

A.  Секое пакување содржи шест топки, по две од секоја големина.

П. КОИ СЕ ДИМЕНЗИИТЕ НА ТОПЧИЊАТА ОД ЗЕЛЕНИКА?

A.  Секое пакување содржи по две топчиња од 9 инчи, 7 инчи и 5 инчи зеленика.

П. ШТО СЕ ПОДРАЗБИРА ПОД ТЕРМИНОТ „СЕ КОРИСТИ САМО НОВО ЈП“?

A.  Многу од нашите конкуренти користеа рециклирана пластика, која дава многу силен мирис. Ние користиме само нова пластика, или PE, така што нашите панели можат удобно да се инсталираат и внатре и на отворено, без да мора да ги „проветрувате“ топчињата пред да ги користите.

П. ДАЛИ МОИТЕ ТОПЧИЊА ОД ЗЕЛЕНИКА ЌЕ БИДАТ ПРИМЕНИ ЦЕЛОСНО СКЛОПЕНИ?

A.  Да! Ги пакуваме нашите топчиња целосно склопени. Повеќето од нашите натпреварувачи ги испраќаат своите топки во две парчиња и „рамни“. Ова предизвикува тие да бидат сериозно набиени и го прави многу тешко да се вратат во тркалезна форма. Може да има мала компресија за време на испораката со нашите топчиња, но лесно прснување нормално го решава проблемот.

П. ШТО ДА НАПРАВАМ АКО ЈА ДОБИЈАМ МОЈАТА ТОПКА ОД ЗЕЛЕНИКА И ТАА НЕ Е СОВРШЕНО ТРКАЛЕЗНА?

А.  За време на испораката може да има мала компресија на вештачките листови од зеленика. Вообичаено, лесното затегнување ќе го реши проблемот.

П. КАКО СЕ ДРЖАТ ДВЕТЕ ПОЛОВИНИ ОД МОЈАТА ТОПКА ОД ЗЕЛЕНИКА?

A.  Секоја топка од зеленика се држи заедно преку два различни средства. Прво користиме систем со штипки и дупки што го произведуваме директно во самите топчиња, а потоа користиме патент за да додадеме втор слој на безбедност

П. ШТО ДА ПРАВАМ АКО ГРАНЧЕ НЕ СЕ ЗАКАЧИ?

О.  Ако се случи гранче да се откачи од топката од зеленика, треба само да го пронајдете клинчето на кое беше и да го лизнете гранчето назад преку клинчето.

П. КАКО ДА ВЕ КОНТАКТИРАМ АКО ИМАМ ПРАШАЊЕ ИЛИ ЗАГРИЖЕНОСТ?

О.  Ве молиме слободно испратете ни е-пошта директно на [email protected] со какви било прашања или грижи што ги имате за некој од нашите производи.

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Трева декоративна 60см х 40см вертикална градина 467478/Treva dekorativna vertikalna gradina

239 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД