fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Заштитна трака за бебе и деца заклучување на вратата за безбедност сет 3/1 Zastitna traka za bebe i deca

199 ден

Сподели:

Посебен уред ќе ги направи фиоките од комоди, кабинети, како и капакот на тоалетот, фрижидерот, замрзнувачот и вратите на микробрановата печка недостапни за бебето. Благодарение на флексибилниот материјал, столпчето може да се користи на агли и нерамни површини. Погоден за стаклени, ламинирани, пластични и метални предмети. Производот се состои од три дела: два прицврстувачки дискови и флексибилен елемент. Лесно се демонтира.
Упатство за употреба
Одредете ја најсоодветната висина за фиксирање на столпчето. Темелно избришете ја површината со алкохол или друго средство за одмастување. Отстранете го заштитниот слој на еден од дисковите за прицврстување. Притиснете цврсто на површината. Уверете се дека флексибилниот елемент не е опуштен или премногу затегнат. Залепете го вториот диск. Оставете да се среди најмалку 12 часа.
За да отворите фиока или врата, внимателно отворете го капакот на дискот за прицврстување и отстранете го флексибилниот елемент. Додека ја отстранувате бравата, држете.

Лесно. Лесен и удобен за инсталирање и употреба.
Прилагодлив. Со отвори за појас, лесно се поставува на вашиот мебел.
Мултифункционален. Погоден за кабинети, плакари, фиоки, полици за книги, врати, тоалетно седиште, прозори, масички покрај кревети, тоалети итн.

Димензија:  21х4 cm

Материјал: Пластика /силикон трака

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Заштитна трака за бебе и деца заклучување на вратата за безбедност сет 3/1 Zastitna traka za bebe i deca

199 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД