fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Продадено!

АЛАТ ЗА ПОДИГНУВАЊЕ И ТРАНСПОРТ НА МЕБЕЛ И БЕЛА ТЕХНИКА alat za podigawe i transport na mebel

Original price was: 620 ден.Current price is: 449 ден.

Продадено!

Шифра: орт450 Категории , ,
Сподели:
 • АЛАТ ЗА ПОДИГНУВАЊЕ И ТРАНСПОРТ НА МЕБЕЛ

  Повеќе нема да ти треба посилната половина за да преместиш кревет, плакар или фрижидер. Направи го сама!

  Предности при користење на овој производ

   

  Брзо преместување – Благодарение на оваа алатка, можеш да го преместиш секое парче мебел од едниот до другиот крај на собата за неколку минути, без ничија помош!

  Нема оштетување на подот – Тркалата се гумени, така што нема страв од гребење на ламинатот и паркетот.

  Погоден за сите парчиња мебел – Брзо и лесно преместувај мали или големи, масивни или полесни парчиња мебел.

  Поштеди го грбот – Кревањето тешки работи носи со себе последици, затоа избегнувај болки во грбот и нозете и зачувај го твоето здравје.

  Екстремно издржлив – Изработен од челик и дебел висококвалитетен ABS материјал кој може да издржи кревети или плакари под висок притисок.

  ПРЕМЕСТИ СЕ И НАПРАВИ НОВ РАСПОРЕД
  Колку пати ти требале уште еден пар раце за да преместиш софа, кревет, плакар или машина за перење додека чистиш или преместуваш мебел? Направи сè сам брзо и ефикасно со овој иновативен алат!

  Создади комплетно нов распоред во станот без мака! Помести ги полиците, софата или масата малку за да стигнеш до помалку достапни места за време на чистењето. Ова е алатот кој ќе го обожаваш!

  Олесни си ја оваа работа и обезбеди соодветна опрема како што се овие фантастични кревачи, со кои немораш веќе да креваш тешки работи.

  КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ
  Дигалка која лесно се приближува до тежок предмет, го крева со помош на механизам, а под него се става основа на тркала и само го туркаш.

  Основата е гумена од горната страна за да нема страв дека мебелот ќе се оштети.

  Многу лесно се лизга на подот, лесно можеш да го преместуваш мебелот од едно на друго место.

  Тркалата се гумени, така што нема страв од гребење на ламинатот и паркетот.

  На подлогите има по 8 тркалца, и нелизгачка подлога која што ротира 360°, што го прави процесот на ракување поедноставен.

  Изработен од челик и дебел висококвалитетен ABS материјал кој може да издржи кревети или плакари под висок притисок.

   

  Технички карактеристики:

  • Рачк за подигнување што не се лизга
  • Може да издржи тежина до 150 кг на еден држач
  • Должина на подигачот: 32 см
  • Големина на подлогата: 10 x 8 cm

Во сетот добиваш:

 • 4 x помошни подлоги со тркалца
 • 1 x дигалка

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

АЛАТ ЗА ПОДИГНУВАЊЕ И ТРАНСПОРТ НА МЕБЕЛ И БЕЛА ТЕХНИКА alat za podigawe i transport na mebel

Original price was: 620 ден.Current price is: 449 ден.

Продадено!

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД