fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Лепенки сет 6бр Интекс за базени Lepenki za bazeni INTEX Original price was: 200 ден.Current price is: 149 ден.
Прекривка Облога базен Интекс Obloga prekrivka bazen INTEX 28022 Original price was: 1.200 ден.Current price is: 890 ден.

Базен 260 x 160 x 65cm метална конструкција Интекс Bazen INTEX 28271NP

Original price was: 7.000 ден.Current price is: 6.190 ден.

Упатство за употреба Pool[0]Abmessungen_Frame_Family_Pool[0]

Шифра: 176700/011050 Категории ,
Сподели:

Правоаголниот базен со рамки е забавен базен за сите возрасти. Брзо и лесно се поставува, а галванизираната конструкција обложена со прав е многу стабилна. Уникатниот сооднос цена-перформанси ги прави овие базени популарни. Тие се нудат во 4 различни големини.

Димензиите 260 x 160 x 65cm гарантираат забава и добро расположение за целото семејство.
Содржината на вода е 2.282L со ниво на полнење од 80%. Цврстата конструкција на металната рамка го прави стабилен. Дебелината на основната облога е 0,50 mm, а ѕидот е 0,56 mm. Ова гарантира безбедност!

За оптимално филтрирање, ги препорачуваме системите за филтер за касети од типот Eco, бидејќи тие имаат одлични перформанси на филтерот и сите потребни Ø 32mm врски. Системот за филтрирање не е вклучен и мора да се нарача посебно доколку е потребно. Димензиите на поставување на базенот, вклучувајќи ги и страничните држачи, се 310 x 208 x 65 cm.


Податоците на прв поглед:

 • Содржина на вода во 90% полна: 2.282L
 • Дебелина на основата: 0,50 mm
 • Дебелина на ѕидот: 0,56 mm
 • Големина на поврзување: Ø 32mm

Вклучено во комплетот:

 • базен
 • Сите потребни додатоци
 • Инструкции за градба и монтажа

 

Материјал и квалитет

 • Долните и страничните ѕидови се направени од три слоја SUPER-TOUGH®.
 • Отпорен на бензин, масло и солена вода
 • Исклучително отпорен на абразија и ударни оптоварувања

Градба

 • Челик обложен со прав
 • Отпорен на ‘рѓа и корозија
 • Заоблени рабови
 • Силните пластични иглички ја поврзуваат конструкцијата

Празнење

 • Однадвор одводен вентил што може да се навртува
 • Брзо затворање одвнатре
 • Заштитува од ненамерно празнење

Практичност

 • Уред за одводнување со приклучок за црево
 • Не е потребна потопна пумпа

Приклучок за системот за филтрирање

 • Големина на поврзување Ø 32mm
 • Идеално одговара на системите за филтрирање ECO од типот Intex
 • Други модели бараат дополнителни конектори
 • Европски приклучок

Запечатувачки капачиња

 • Базенот може да се стави во функција без технологија за филтрирање
 • Практично кога филтер пумпата има потреба од сервисирање
 • Капачето лесно се закачува

Напомена  базентот не вклучува филтер пумпа

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Базен 260 x 160 x 65cm метална конструкција Интекс Bazen INTEX 28271NP

Original price was: 7.000 ден.Current price is: 6.190 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД