fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Прекривка Облога базен Интекс Obloga prekrivka bazen INTEX 28022 Original price was: 1.200 ден.Current price is: 890 ден.
Базент Интекс метална конструкција Ф366см *76см BAZEN INTEX 3.66M H 76CM 26712NP Original price was: 14.000 ден.Current price is: 9.790 ден.

Базен Интекс метална конструкција ф305*76см BAZEN INTEX 3.05M H 76CM 26702NP

6.690 ден8.790 ден

 

Шифра: 187380/11091 Категории ,
Сподели:

Базен со рамка призма 305 x76 cm

Новиот круг Prisma Frame Pool од Intex,  идеален за мали и средни простори, лесно се склопува и има многу цврста цевчеста носечка структура. ПВЦ се состои од три слоја: внатрешен и надворешен слој од дебел и отпорен ПВЦ и среден слој од полиестер. Овој базен со рамка е направен од обработен челик отпорен на ‘рѓа и корозија.

 • Модел: Intex 26702 Prism Frame
 • Димензии: 305 x 76 см
 • Капацитет: 3853 литри на 80%
 • Напојување на филтер пумпа: 220 – 240 V
 • Капацитет на филтер пумпа: 1250 l/h
 • Материјали: ламиниран трослоен ПВЦ
 • Intex 26702 базенот со рамка над земја е лесен за склопување и неговата силна туболарна потпорна челична конструкција го прави стабилен и добро избалансиран.
 • ПВЦ што се користи за базенот е направен од три слоја: внатрешен и надворешен ПВЦ слој, и густ и цврст, и среден слој од полиестер
 • Ова е базен наменет да трае со години за да ви обезбеди безброј време за одмор во вашата градина.
 • Рамката на овој слободно стоечки базен Intex е изработена од цврст обработен челик за да се елиминира можноста од ‘рѓа и корозија.
 • Вклучена во пакувањето ќе најдете иновативна филтер пумпа со капацитет од 1250 l/h и чартер од тип А/H, така што ќе бидете подготвени да уживате во овој базен веднаш штом ќе го добиете, без да чекате или да купувате дополнителни додатоци.
 • Неговиот фин дизајн овозможи лесно и брзо инсталирање на овој надземен базен без потреба од никакви алатки, што го прави базен добро прилагоден за секого.
 • Проценетото време на Интекс за составување на овој базен е околу 20 минути, тестирана операција со две лица.

Боја

Сиво

Капацитет

4485 Л

Гаранција

24 месеци

Други карактеристики

Возраст од 6+

Нето маса

17 кг

Бруто тежина

19,5 кг

Димензии (Ш x Д x В)

305 x 76 см

Име на производ на производителот

Премиум базен со призма рамка со филтер пумпа

Количина на пакување

1-кутија

Волумен (m3)

0,100202944144 m³

Тара тежина (кг)

2,5 кг

Бруто длабочина (мм)

394,4 мм

Бруто ширина (мм)

289,4 мм

Бруто висина (мм)

877,9 мм

Данок за WEEE

бр

Хартија/табла

2341,51 g

Пластика (без ПЕТ)

158,49 g

Вградена батерија

бр

Избери

Без Пумпа, Пумпа со моќност 1250л/ч

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Базен Интекс метална конструкција ф305*76см BAZEN INTEX 3.05M H 76CM 26702NP

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД