fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Чаши стаклени Сиде пасабахче 1/1 Casi stakleni pasabahce Side 41050

40 ден

Сподели:

Зголемете ја вашата услуга за пијалоци и обезбедете им на гостите идеално искуство за пиење со овој Pasabahce 41050-048 Side-Heavy Sham 2 oz. срдечно стакло. Совршено распределен за сервирање на директни шутеви или вистинска количина десертно вино или шери, овој артикл е прекрасен додаток за секој ресторан, бар, сала за банкет или настан кој се грижи за храна. И покрај тоа што неговата густа обвивка обезбедува стабилна основа што му овозможува да остане исправена на маси, шалтери и фиоки, неговиот валани раб ја зголемува отпорноста на чипови за да обезбеди долготрајна употреба. Тешката измама нуди значително, тежинско чувство, истовремено зголемувајќи ја воочената вредност на секој пијалок. Плус, оваа ставка е изградена за да ги издржи секојдневните строгости на опкружувањата со голем обем на потрошувачки сообраќај, што го прави поиздржлив од деликатните кристални алтернативи. Неговата исклучителна јасност дури и овозможува одлична видливост на производот со цел да ги покажете вашите специјални пијалоци! Одликувајќи се со храбар изглед со прави, едноставни линии, колекцијата Side-Heavy Sham е направена за бескрајна можност и обврзана да ве задоволи!

Основана во 1935 година од Кемал Ататурк, познатиот основач на Турција, групата Шишеџам постои во првите редови во производството и дизајнот на стакло повеќе од 85 години. Како најстарата компанија на Sisecam и трет по големина производител на стакларија во светот, Pasabahce не само што има корист од оваа долга традиција на мудрост и експертиза, туку исто така се стреми да создаде производи со врвен квалитет кои покажуваат најголема почит кон луѓето, природата и законот. . Создаден со водечки принцип на одговорност во неговото јадро, стаклените садови од Pasabahce се токму она што го баравте!

Напомена

Најмала нарачка 12бр поради пакување и безбедност во транспорт!

Висина 100mm
Долен дијаметар 40mm
Капацитет 60ml
Боја Јасно
Карактеристики Без олово за миење садови
Материјал Стакло
Продуктната линија Пасабахче
Облик Тркалезна
Стил Без стебло
Тип Чаши за десерт
Употреба Шутови
Вински стил Срдечен

 

Димензии 40 × 40 × 100 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Чаши стаклени Сиде пасабахче 1/1 Casi stakleni pasabahce Side 41050”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чаши стаклени Сиде пасабахче 1/1 Casi stakleni pasabahce Side 41050

40 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД